Lední hokej 2002 - maturanti vs. profesoři

09.03.2002 | Petr Čáp

Již po několikáte se uskutečnil zápas v ledním hokeji mezi maturanty a profesory. Utkání začalo v 17:00 v pondělí 4.3. 2002, a účast diváků byla poměrně, či spíše velmi malá. Bylo to dáno snad neúspěchy z let minulých, ale zřejmě netradičním časem začátku klání. Diváci skandovali jak jen mohli, ale už to, že první třetina skončila 5:0 pro profesory, hovořilo za vše. Utkání mělo poměrně rychlý spád a obešlo se bez zranění a bez zbytečných přerušení. Vytrvalí fanoušci však byli netrpěliví a žádali si mnohem více gólů v brance profesorů. A tak došlo k nečekanému - maturanti se dostali k šanci poté, co zaspala obrana domácích (profesorů), a zajistili si tak čestný výsledek. Povzbuzeni prvním gólem pak pokračovali v tlaku před brankou domácích, ale profesoři bez větších obtíží odolávali náporu a přidali pár gólů do sítě maturantů, přičemž dbali na to, aby si každý z nich zaznamenal střelecký úspěch. Chvíli hráli profesoři bez brankáře, ale ani to nepomohlo ke zkorigování skóre osm minut před závěrečnou sirénou - 10:4 pro domácí. Hosté vystřídali dva gólmany, kteří často přiváděli střelce domácích, zejména p. Pieczonku, p. Kučeru a Jelínka do zoufalství. Oba brankáři hostí vynikali obratnými zákroky a rybičkami likvidovali střely profesorského výběru. Zápas nakonec skončil 12:8 pro domácí, kteří již byli vysílení, a tak v závěru polevili. Diváci se nakonec mohli bavit i výroky a rýmy poeticky naladěné komentátorky z řad maturantů, která tak psychicky deptala mužstvo profesorů.

A my můžeme doufat, že až budem v oktávě, tak svou hrou rozdrtíme výběr profesorů a ukončíme tak jejich dlouholetou spanilou jízdu.