Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, zítra Nina.

Postřehy

Metrosexualita – anomálie či projev moderního muže?

… po přečtení článku očekávám vaše názory v diskuzi… :-)

Skauting v dnešní době

\„Pionýři, pionýři, malované děti,…\“ tuhle písničku určitě někteří z vás znají, ale pozor! Mezi pionýrem a skautem je docela veliký rozdíl. Zajímají vás podrobnosti? Chcete se stát také členem skautu? Tak právě pro vás je určen tento článek.

Tělo jako důkaz

S blížícím se létem a tropickými vedry, jež nás nutí shazovat péřovky zakrývající naše nedostatky, se zvyšuje počet nespokojených s dispozicemi, které jim příroda nadělila, řadíte-li se mezi tuto skupinu, tak právě pro vás mám řešení, proto směle čtěte dále! :o)

Jak se žije bezdomovcům, aneb „Keep somring!“

Pár řádků o životě na Hlavním nádraží v Praze…

Něco málo o českém školství a naší společnosti

České školství je prapodivný tvor, kterého by vědci nejspíše latinsky pojmenovali jako Zmatkus šílenus bez odpovědnostis a chudakus studentus, protože zatímco v jiných zemích mají školství proto, aby si vychovali co nejlepší studenty a podpořili je na další cestě za vzděláním, tak u nás je to v praxi tak, že se naše školství mermomocí snaží studenty pohřbít a odradit od jakéhokoliv dalšího vzdělávání.

Právo na smrt

Jsem si jista, že s tímto článkem nebudou spokojeny vrstvy věřícího obyvatelstva, dále většina lékařů, někteří právníci a další lidé, kteří eutanázii odsuzují již od počátku.

Ghetta 21. století

Nedávno jsem si koupila časopis Nový Prostor, jistě jej znáte. Nebylo to plánované, pravidelně si jej nekupuji, ale tentokrát mě velmi zaujal. Na třech stránkách byl ve fotografiích a v nemnoha slovech vykreslen život slovenských Romů v osadách kolem Spišské Nové Vsi. Polonahé děti, vyhublé, plné parazitů, nemocné, celkově zbědované. Muži opilí, ženy prodávající své tělo za něco k jídlu. Hlad, špína, rezignace. To poslední je asi nejhorší…snad kromě všudypřítomné lichvy.

České Vánoce ztrácí svou identitu

A opět je tady. Ten kouzelný čas, kdy se nás zmocňuje panika, že nemáme ještě všechny dárky nakoupené a na poslední chvíli lítáme po obchodech a sháníme poslední „kousky“ pro své nejbližší. Čas pečení (či pálení) cukroví, čas zběsilého gruntování bytu a vyrábění kýčovitých vánočních ozdob, čas, kdy příslušníci romské komunity chodí „vinšovat“ a zaměstnanci technických služeb přát štěstí a zdraví do Nového roku.

Nový školský zákon

Nedávno vstoupil v platnost nový školský zákon. Podle této reformy si nebudou moci žáci základních škol již od 1. 1. 2005 podávat přihlášky do prvního kola přijímacího řízení na více středních škol …

The Open – Simulation

Není to tak dávno, co spatřilo světlo světa první album skupiny The Open s názvem Simulation!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.