Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Jak se jede do Prahy

Hajunka, 30. června 2003 | Studentská

Vzhledem k tomu, že pan ředitel nám v rámci ukončení školního roku 2002/03 přečetl také úspěchy studentů v tomto období, jistě všichni víte, že náš Saturn se zúčastnil soutěže FREINET 2003. Cílem oné soutěže bylo vybrat nejlepší časopisy, které jsou vydávány na českých základních a středních školách. Saturn se v kategorii internetových magazínů probojoval do finále, a proto ve čtvrtek 26.6. obsadila kupé v rychlíku Perner výprava zástupců Saturnu. Soutěži se věnovat nebudu, to nechám někomu zodpovědnějšímu a povolanějšímu, ale o zážitky z cesty se podělím moc ráda. Cesta totiž byla z celé té šaškárny nejlepší!

Asi tak v 5:00 jsme v Bohumíně nastoupili do vlaku a pak už to frčelo! V sestavě tvořené Johnnym, Majkem, Gadžem, Balúem, p. prof. Szotkowskim a mnou, Hajunkou, jsem (mnozí z vás si povšimli) byla jediná holka. To mělo nespornou výhodu, protože jsem si připadala jako princezna, ale taky jsem chvílema nevěděla, o čem kluci mluví (počítače, auta) a vyposlechla jsem si pár pikantních vtipů, až jsem se červenala… Ale sranda to byla NEHORÁZNÁ!!! Dík kluci, tak dobře jsem se už dlouho nepobavila!

Kousek za Kolínem Gadžo sbalil perfektního týpka. Zprvu mírně, později už více přiopilý Tunisan LOTFI BENJAZIA si jel do Prahy vyřídit občanství. Dozvěděli jsme se, že je mu 32 roků (ale dle vlastních slov vypadá na 18!) a je to bakalář z Ostravy, kde dělal jazyky. Podle jeho slovníku ta Ostrava byla stoprocentní! Každé třetí slovo k***a! Povídali jsme si především o různých problémech…o si­tuaci v Palestině (Lotfi by nechal spálit celý svět a byl by klid), o rasismu v Čechách (možná by stálo za to se zamyslet, proč když Arab mluví anglicky dostane pivo během minuty a když promluví česky, dívají se na něho jako na cikána), o holkách (Češky jsou prý nerozhodné, no nevím…), o terorismu ve světě. Prý ho všude kontrolují jako teroristu, ale my se nemáme bát, má v ledvince jen jednu bombu, víc toho nepobral. I to prý ale stačí – první vagóny bouchnou a zbytek vykolejí. Tato závažná témata byla samozřejmě něco pro Toma…a když se sejde ukecaný Tunisan a ukecaný Čech je to, věřte mi, docela zážitek! Uvedu některé úryvky z rozhovoru my a Lotfi: Proč je Gadžo největší rasista? – Divej se na něho, jak vypadá! Gadžo nabízí tyčinky: Vem si! – Neřikej vem si, když už jsem si vzal. Ptal se, jak se stránky jmenujou: Saturn? Až tak? Ja mám rad všechno…Saturn, Merkur, Uran… A nesmím zapomenout říct, že Lotfi je mediální hvězda. Třikrát byl v televizi, kde bubnoval v jakési skupině, a ještě tancuje břišní tance a to, co dělá Shakira je prý pěkná nuda!

Kromě toho se s náma zapovídal i průvodčí, což byl další úžasný člověk se skvělýma hláškama. Když si pak povídali tihle dva, od smíchu nás bolelo břicho: Lotfi: Za jak dlouho budeme v Praze? – No, teď už to jde dobře. – Já vim, že to jde dobře, ale za jak dlouho budeme v Praze? Lotfi při pohledu z okna: Ten kamion je rychlejší!To je ostuda pro vás (ČD), ne? – Za to já nemůžu. – Tak mi vrať peníze. Při placení pokuty za kouření: Nebereš Eura? Ne? Vidiš, nejste připraveni na VYSTUP do Evropské unie. (Spletl si slova, ale možná, že fázi vstupu opravdu přeskočíme.) JohnNy (Lotfi si mu sednul do klína):Zvedni se. – Neboj, oni vidi, že my žádná homosexual.

Průvodčí nám taky ukázal velkou zajímavost. V jakési vesnici na trati Kolín –Praha se obyvatelé nemohli dohodnout, kdo bude platit stavbu kostela. „Hele, poďte se kouknout, já vám teda povim, že ty lidi sou fakt úplně šáhlí! Tady v týdle vesnici maj‘ prostě kostel, ale hodiny, ty stojej zvlášť na věži! No fakt, koukejte za chvilku to bude vidět…“ A nekecal. Na světě se dějou takový věci…

Lotfi začal být poněkud otravný, kouřil v našem nekuřáckém kupé a tak se s ním musel náš průvodčí vypořádat a já jsem se mu evidentně líbila, dokonce se na mě vrhnul na chodbě, ale jakýsi pán vedle v kupé vstal, takže toho nechal. Byla jsem docela ráda, že jsme ho v Praze setřásli! Prof. Szotkowski pravil, že mě budou muset hlídat.

Jo, a Tomáš dostal důtku. Nemá se na cestách seznamovat!

\
<img src=\„obrazky/Dscn1396­.jpg\“ alt=\„Lotfi a rasista\“ />
<img src=\„obrazky/Dscn1398­.jpg\“ alt=\„Lotfi a průvodčí-námořník\“ />
<img src=\„obrazky/Dscn1401­.jpg\“ alt=\„V hospodě\“ />
<img src=\„obrazky/Dscn1418­.jpg\“ alt=\„Zatkli nám gadža?\“ />
\
<img src=\„obrazky/Dscn1433­.jpg\“ alt=\„noční jízda\“ />

Redakce Saturnu děkuje vedení školy a SRPŠ za uhrazení nákladů spojených s cestou do Prahy.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.