Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava.

V Carrefouru vás čeká tak akorát pěst do zubů

Johnny, 8. září 2003 | Postřehy

O tomhle se přesvědčili lidé, jež na českém internetu vystupují pod přezdívkami , DarkMaster a Kostěj. DarkMaster za to, že fotil, byl odvlečen do ústraní a shozen na zem a dostal několik kopanců. Kostěj se s novinářským průkazem v ruce zeptal, jestli si může vyfotil recepci. Za pár minut už s ním cloumal zřízenec ochranky, mával mu před obličejem pěstí řvaje \„Rozbiju ti hubu, hajzle!\“, pak byl zatažen do míst, kde měla čekat Policie a ředitel výše zmíněného podniku, avšak čekala ho jen mísnost 2×2 metry. Naštěstí se nenechal.

Na onom místě se zmínění třiapadesátníci (nikoliv žádní mladíci, jak to interpretovala TV Prima) se svými foťáky vůbec neobjevili náhodou. Pů asi týden předtím zorganizoval Flash MOB. FlashMOBs jsou náhle shluky lidí, kteří se třeba vůbec neznají, ale na dané místo přišli za nějakým účelem (recesistickým, provokativním, čistě humorným), více o FlashMOBs viz odkazy na konci článku. Cílem tohoto FlashMOBu bylo zjistit, co bude vedení Carrefouru dělat, když se nekontrolovatelně přižene skupina lidmi s foťáky a začne fotit, protože focení je v tomto objektu zakázáno. Právě proti tomuhle nařízení byl FlashMOB nařízen. Výsledek? Šokující.

V komentářích, se kterými nemůžu souhlasit, lidé tvrdí, že se to dalo čekat, když tam šli provokovat – Ne! Doteď jste určitě nevěděli, že se v Carrefouru nesmí fotografovat, tak si představte, že budete v Carrefouru, budete mít s sebou foťák, s někým se tam vyfotíte, přiběhne za váma ochranka, odtáhne vás pryč a pak zmlátí. Je tohle normální? A i když přišli možná trochu provokovat, tohle není řešení inteligentních lidí (opravdu, inteligence u onoho člověka z ochranky bychom se nejspíš nedohledali). A najednou se v diskuzích objevují další reakce dalších lidí, kteří s ochrankami v obchodech mají taky své zkušenosti. A najednou tady máme Havířovské Tesco, kde se dělo snad ještě něco horšího.

Neukamenujte mě za to, že se o tomhle píše všude. Nikdy to totiž není dost. Jak jsem už přečetl jinde – jsou problémy, o kterých se ví a mluví se o nich. Pak jsou problémy, o kterých se ví jen málo, protože se o nich nemluví. Pánům z Pooh.cz přeju, ať vyhrajou soud nad tou zdivočejou bandou zakomplexovaných tupounů s nápisem \„SECURITY\“ na zádech a sluchátkem v uchu. (Tady nekategorizuji, myslím tím konkrétní jedince, jejichž foto je veřejně přístupné v jednom ze článků – viz níže).

Související odkazy :

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.