Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Tarify veskrze studentské

Johnny, 26. října 2003 | Studentská

Se studentskými tarify se v poslední době nešetří. T-Mobile a Česká spořitelna mají ve své nabídce již nějakou dobu programy, jejichž název zní prostě – Student (resp. Student+ u Č. sp.) a Oskar nabízí Volej Kolej. Co nám, studentům, tak výhodného přinášejí, co to stojí a co je k tomu potřeba se dočtete v tomto krátkém článku. Předem musím říct, že dvě z těchto služeb využívám a právě jejich výhodnost mě přinutila tohle pro vás sepsat.

T-Mobile paušální tarif Student

Tento tarif vás bude stát lidových (studentských) 190Kč měsíčně. Za tento obnos máte každý měsíc k dispozici 50 volných minut a 30 volných SMSek. Tedy přepočteno jedna minuta hovoru za 3,20Kč a jedna SMS za 1Kč. Netřeba zdůrazňovat, že to je v porovnání z běžným Twistem velmi výhodné. T-Mobile tímhle tarifem jakoby chce studenty naučit méně SMSkovat a více volat (díkybohu). Nevýhodou ovšem je, že volné minuty ani SMS se nepřevádějí do dalšího měsíce, vše je tedy vhodné naučit se využívat. Tenhle tarif má i další plusy – každý měsíc z T-Zones můžete sobě nebo svým známým poslat logo, vyzvánění, java hru nebo mms motiv, každý měsíc máte tři downloads zdarma. No a nakonec tři odeslané MMS zdarma každý měsíc majitele telefonů s podporou MMS rozhodně potěší. Zvláštností tohoto tarifů jsou tzv. prázdniny – pokud budete předem vědět, že telefon nebudete delší dobu potřebovat – uděláte si prostě prázdniny – nic neplatíte, ale nic nemůžete používat. A nakonec – na tento tarif můžete přejít bez změny simkarty i telefonního čísla prakticky ihned (téměř – viz dále) a nepřijdete o neprovolaný kredit.

To by byla pozitivní stránka věci, teď ovšem minusy. Tenhle tarif je určen studentům až od osmnácti let, což je asi největší zklamání. Pro jeho aktivaci musíte navštívit nejbližší značkovou prodejnu T-Mobile. Ta je v současnosti v Ostravě, jedna z nich například na 28. října poblíž Masarykova náměstí, kde jsem si paušál pořídil já. Jinak viz další značkové prodejny T-Mobile). Aktivační poplatek (zmiňovaný jen tak mezi řádky) je 100Kč, to by se ještě dalo snést, horší to je se zálohou na paušál – ta je 500Kč, zpět ji dostanete až po uplynutí 12 měsíců – na tuto dobu je paušál automaticky předplacen, pak jej můžete dále odmítnout, nebo naopak prodloužit. Nakonec jen dodám, že k aktivaci potřebujete (pochopitelně) potvrzení o studiu. Všechny podstatné informace o tomto tarifu můžete mimojiné získat na příslušné webové stránce společnosti T-Mobile.

Oskar : Volej Kolej

Oskar také přišel velmi rychle se svým tarifem pro studenty. Paušální progam Volej Kolej stojí 250Kč měsíčně, za to dostanete o 20 volných minut i SMS více než u T-Mobile (tedy SMS za 1Kč a volání za 2,86Kč). Zároveň si i s tarifem můžete pořídit jeden z dotovaných telefonů. Na druhou stranu po vyčerpání těchto minut jsou ceny o něco vyšší, neexistují u tohoto tarifu prázdniny, nenabízí balíček bonusových služeb každý měsíc zdarma a hlavně je jen na rok, pak budete vráceni na tarif Řekni mi.

Česká spořitelna : program Student+

Jedná se o zcela běžný sporožirový účet, ale s tou výhodou, že většina věcí kolem je zdarma. Zdarma aktivace, zdarma vedení účtu, zdarma platební karta Visa Electron Student, Servis24 (oblíbený telefonbanking a internetbanking), otevření a správa hotovostního úvěru (jen pro studenty VŠ) + zdarma následný přechod na jiný program České spořitelny – to až dokončíte studia nebo překročíte věk 30 let. Tento tarif je určen pro studenty už od věku 15 let (překvapivě, tohle bych čekal spíše u předchozího – T-Mobile). Zdarma jsou také různé kontokorentní úvěry, které se mohou velmi vyplatit v dobách finanční nouze při studiu na VŠ. Při zřizování účtu (nejbližší pobočka je pochopitelně ve známé budově poblíž náměstí) vám stačí potvrzení o studiu, občanský průkaz, nějaký důvod, proč účet zřizujete (něco si vymyslí každý ;-) a nějaký vstupní vklad (minimum je 100Kč). Do týdne vám přijdou údaje pro zprovoznění internetbankingu, který k základní obsluze vašeho účtu velmi postačuje a pár dní po něm dostanete (na pobočce) i zmíněnou platební kartu. Když nechcete mít svoje životní úspory doma v kasičce, není co řešit :) Ostatní informace – viz stránky České spořitelny (vlevo nahoře \„Mladí a studující\“, přímý odkaz je docela problém).

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.