Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Učení a učení

Calibrum, 1. listopadu 2003 | Pel-Mel

Jaké jste měli prázdniny? Já teda nic moc, běhal mi mráz po zádech z událostí ve Vlku a vůbec to bylo nějaké divné. Anebo se to nepovedlo jen mně a vy jste vesele pouštěli draky, opékali brambory, či vybírali nové zimní boty v obchoďácích s již vánoční výzdobou? Ta výzdoba mě pěkně deprimuje, ne že bych Vánoce neměla ráda, jsou to mé nejoblíbenější svátky, ale přece jen, vidět ty stromečky, ozdoby a kolekce už na začátku listopadu mi připadá trošku uhozené… něco jako „už byste měli začít nakupovat, péct, uklízet..“ brrr.

Ještě tu máme Dušičky, nějaký ten státní svátek, ale taky čtvrtletí..když si ho představím, ježí se mi chlupy ještě víc, než z těch Vánoc. To zas bude, jedna čtvrtletka za druhou, hlavy na prasknutí stejně jako vařechy a hlasivky rodičů :-) Zase předbíhám a straším ty, kteří tohle ještě neznají..nebojte, zveličuju ;-)

Ono vůbec nejlepší je, skočit do všeho i do učení po hlavě, po prázdninách okamžitě psát dva diktáty + trošku třeba angličtiny k tomu… Ovšem nevím, jestli je tato léčba šokem účinná v tom směru, že hned zase začnete myslet, anebo spíš destruktivní v tom, že upadnete do šoku a myslet nezačnete dost dlouho…. Který případ je vám bližší? Jak se říká, pomalu, ale jistě…

Ono do takového šoku může třeba upadnout i obyčejný návštěvník dne otevřených dveří KDESI.. z toho množství informací, dostane záchvat kleptomanie a hle… mizí video.. ještě, že my studenti, jsme tak odolní, protože jinak by na škole nebyl už ani šroubek.. :-) Ale třeba na některé pány profesory příval informací působí blahodárně, vyrostli nám z toho…a někdy mi připadá, že čím, víc toho vědí, tím víc toho zjišťují a tím víc toho do nás hustí… něco jako řetězová reakce..ale snad je to dobře.

Opevněte se, nechte si zabetonovat nohy, ať vás ta kvanta učení nepoloží, nenechte se zdolat, zdolejte všechno vy!

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.