Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava.

Výpadek serveru

Johnny, 1. prosince 2002 | Studentská

Jak jste si asi všimli, stránky Saturnu byly přes týden mimo provoz. (Přesněji od 24.11. 0:30). Omlouváme se tímto všem našim věrným i svátečním čtenářům, chyba ale nebyla na naší straně. Náš poskytovatel webzdarma se potýkal s technickým problémem, popsaným v úryvku z mailu :

Vážený uživateli serveru WebZdarma.cz, omlouváme se za současný neplánovaný výpadek serveru.

K této situaci došlo v neděli 24.11. půl hodiny po půlnoci, na kdy byla plánována obnova integrity souborového systému, která byla narušena v důsledku náhodných výpadků zdroje serveru v minulých týdnech. Jednalo se o standardní údržbu, kterou bylo, dříve nebo později, nezbytné provést.

Bohužel byla nekonzistence dat natolik rozsáhlá, že jedinou další možností byla rekonstrukce celého systému souborů jako celku. Vzhledem k objemu a struktuře dat však tento proces trvá výrazně déle než jsme čekali.

Počítalo se i s tím, že data se již obnovit nepodaří, což se nestalo a Saturn by to stejně neohrozilo, díky 100% zálohování. K obnovení našich záloh nakonec nebyl důvod, webzdarma celý výpadek zvládl a všechna data jsou zpět, Saturn pokračuje v činnosti.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.