Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Převod jídelny

Gadžo, 31. října 2002 | Studentská

V poslední době se hodně diskutovaným tématem stala jídelna. Ať už se jedná o více či spíše méně chutné obědy, nesmyslný zákaz používání spodního vchodu, nebo převod jídelny pod správu školy, o kterém je následující článek.

V současné době patří jídelna okresnímu úřadu. Škola nad ní tedy nemá žádnou moc a nemůže zasahovat do věcí, které s jídelnou souvisí. Okresní úřady budou zrušeny, a proto se vedení školy rozhodlo pokusit se získat jídelnu \„pod svá křídla\“.

Snaha vedení bude vyslyšena a 1. 1. 2003 přejde jídelna pod správu školy. Dojde k převzetí veškerého majetku a všech zaměstnanců.

To byly dobré zprávy. Ale jak už to tak bývá, každá mince má dvě strany.

Při nedávné kontrole hygieniků byly zjištěny závažné nedostatky, jenž výrazně kontrastují s řády zlatého talíře, které jsme ještě nedávno vídávali u výdejního okénka.

Podle hygieniků je jídelna, ale hlavně kuchyně ve špatném technickém stavu. Je zde nevyhovující cirkulace vzduchu a chybí bezkontaktní vypínače, které nařizuje <a href=\„http:/­/www.volny.cz/hy­gienaprace/Pred­pisy/258–2000.doc\“ title=\„zákon č. 258/ 2000 Sb\“ target=\„_blan­k\“>zákon o zdraví. Kromě toho musí být oddělena \„mastná část\“, kde se pracuje s masem, od ostatních sektorů kuchyně. Separace bude nejspíš provedena plastovými příčkami.

Podle předběžných odhadů (p. Bajnar) se cena úprav vyšplhá až na 500 000 kč. Sponzorskou účast na výše uvedených úpravách přislíbila společnost SSKA.

\

Kapacitní problém je velmi starý. Je to neuvěřitelné, ale píše se o něm již ve 20 let starém (!!!) článku z tehdejšího školního časopisu \„Študák\“. Oficiální kapacita je 300 osob, nyní se zde stravuje 476 lidí. Kromě toho se také na kvalitě jídla podepisuje, dle slov pí. stravovací vedoucí, \„zařízení kuchyně z dob Marie Terezie\“.

Nyní jsou také problémy s dodavateli – u vchodu totiž chybí nájezdová rampa. Veškeré suroviny se musí do sklepa přenášet ručně.

Jídelna je malá, kuchyně nevyhovující… Možná si říkáte, že škola dostala \„pěkný dáreček\“. Co z toho převodu vlastně budeme mít?

<img src=\„obrazky/gpra­se.jpg\“ alt=\„Víš, co jíš?\“>

Není to tak dávno, co jsme dostali obědové čipy. Investice do tohoto zařízení stála školu 40 000 kč a byla provedena v době, kdy bylo převedení jídelny již takřka jisté. Jen si vzpomeňte na stupidní systém stravovacích průkazů, které se alespoň 1× týdně nedostaly ke svým adresátům. A vzpomeňte si na stres, který byl následkem handrkování se s odpovědnými osobami, aby byly průkazky dodatečně vydány.

Kdysi se pí. stravovací vedoucí dohodla s p. Lokajíčkem na zajímavém plánu. Jednou měsíčně měla pí. stravovací vedoucí zavítat mezi studenty a zeptat se jich na názory ohledně podávaných \„pokrmů\“. Bohužel k naplnění plánu nedošlo, možná se ho dočkáme nyní. A možná se taky dočkáme chutnějších obědů.

<img src=\„obrazky/gsteh­na.jpg\“ alt=\„Kuřecí stehýnka na rožni\“>

Většina z nás se dočkala \„nepříliš vřelého\“ chování ze stran některých zaměstnankyň jídelny. Vedení školy s tím bohužel nemohlo nic dělat. Ale i to se změní!


Za poskytnutí informací děkuji:
p. Bajnarovi
pí. vedoucí š. jídelny


Co si o tom myslíš? Napiš to do diskuse k tomuto článku!

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.