Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír, zítra Zdeněk.

Maturanti vs. Profesoři

Maverick, 1. února 2004 | Postřehy

Tak a další hokej je za námi.

Dne 29.1.2004 se hrál tradiční hokejový zápas maturantů proti profesorům. V něčem se přecejen od těch minulých lišil. Nevím, jestli se to už někdy v historii stalo, tak dlouho na gymnáziu nejsem, ale tentokrát proti sobě opravdu nastoupili maturanti na jedné a profesoři na druhé straně. Neopakovala se tedy situace z minulých let, kdy proti sobě hráli skuteční maturanti a víceméně skuteční profesoři doplnění “cizími” muži z hokejové branže. Stalo se tak pod mírným nátlakem několika jedinců z řad maturantů a myslím, že články zveřejněné na Saturnu na tom mají také nějaký podíl. Někteří profesoři se sice snažili argumentovat tím, že by se vytratila kvalita hokeje, prof. Jelínek dokonce prohlásil cosi o bandě vozíčkářů, ale po tom co jsem na ledě viděl, musím, sice nechtě, ale alespoň obrazně smeknout. Je vidět, že profesoři spolu nějaký ten pátek hrají a nutno uznat, že opravdu dobře.

V bráně profesorů kraloval prof. Robotka a moc práce tedy opravdu neměl. Puk viděl za celou hru jen několikrát a sedmkrát jej ze sítě musel lovit. Sedum je docela dost, řeknete si, ale vzhledem k tomu, že profesoři nasázeli do brány maturantů téměř čtyřnásobný počet gólů… Určitě mi dáte za pravdu, že naprosto nepřehlédnutelným hráčem byl prof. Kučera, který měl obzvláště dobře nabroušené brusle a po ledě doslova létal :). Celkem dobře si vedl nováček v profesorském týmu Lukáš Kresač, který také přispěl několika góly k celkové, dosti vysoké výhře profesorů a ukázal, že hokej mu není tak úplně cizí. Kdo tak trochu ztratil formu byl Jiří Klupa, který spálil minimálně čtyři tutovky (asi neměl svůj den:). Prof. Piezconku na ledě moc vidět nebylo, několik gólů také nastřílel, ale jeho krasobruslařské číslo bylo nepřehlédnutelné.

Do brány maturantů se postavil René Krol (myslím, že to byl on…) a moc jistě se tedy necítil. Předvedl sice několik opravdu dobrých zákroků, na druhou stranu pustil pár “blbých” gólů. Opravdu mu nesvědčily vysoké střely a profesoři toho často využívali. Tím NECHCI říct, že by chytal špatně, ale proti střelám Szotkowského, Kresače a Kučery opravdu moc šancí neměl. Bohužel si nepamatuju, kteří maturanti nastříleli oněch devět gólů, vidět bylo hlavně “kloboučníka”a “modrou přilbu”:) (ne, opravdu nemám pamět na jména…). Maturanti se sice snažili, ale bylo vidět, že nejsou sehraní a svou vinu na tom má asi i jejich příprava. Jeden z maturantů (Luboš – Babuš) byl dokonce nucen led přečasně opusit poté, co mu praskla brusle.

No, hokej je za námi a skončil, jak už to bývá, výhrou profesorského týmu (33:7). Třeba příští maturanti konečně zlomí tu profesorskou neporazitelnost. Uvidíme. Každopádně nám hráči zajistili parádní podívanou, ( hudební doprovod stál za to:) a o to přece šlo. Jak prohlásil po skončení jeden z komentátorů (Gadžo) ” Tak a teď se deme ožrat”. Myslím, že alespoň tohle splnili na 100%…

<a href=\„http:/­/www.xichty.cz/www/ar­ticle.asp?s=34037&id­=346&src=322\“ title=\„Fotky z hokeje zde\“>

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.