Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je čtvrtek 17. června 2021, svátek má Adolf, zítra Milan.

Plážový fotbal

Maverick, 1. května 2004 | Postřehy

co takhle dát si fotbálek?

Škola nás bude sice prudit ještě dva měsíce (maturanty o dost méně, to je taky jedniné, co jim závidím:), ale léto je za dveřma a sním spousta volna, koupání a různých sportů. (Už se opravdu těším, až budu dva týdny sedět v kanclu na židli a zvedat telefony:( budete se placatit někde u vody, možná hrát nějaký ten fotbálek… hmm a co třeba plážový fotbal? To zní dobře ne? Plážový fotbal je dost good sport. Na písku se dají dělat různé fintičky a triky, které jsou na normální trávě celkem nemyslitelné. Nemluvě o očích a ústech plných písku:) Po písku se docela blbě kope a tak je ( měl by být :) míč většinu času ve vzduchu, takže o nůžky a letecké zákroky není nouze.

Něco málo z pravidel: Hraje se na jemném písku (není nic lepšího než ukopnutý palec:) na hřišti o rozměrech 28×37 metrů. ( Velikost hřiště by mohla tvořit v našich podmínkách měnší problémy:) Branky by měly mít něco okolo 5.5 metru na délku a 2.2 metru na výšku. V každém týmu by se mělo vyskytovat pět lidí (brankář není na škodu:), takže čtyři v poli plus brankář. Zápas je rozdělen na tři části, po dvanácti minutách. Oproti klasickému fotbalu obsahují pravidla plážového jeden malý bonus. Neexistuje remíza!, takže je li po skonční zápasu výsledek nerozhodný, nastavují se tři minuty (pravidlo zlatého gólu). Pokud se nerozhodne ani v nastaveném čase, rozhodují penalty (rychlá smrt). Pochybuju, že se dá hrát jen čistě ( já s tím nemám problémy, mě jde o hru, ne o bitku:), a tak i tady se nějak trestat musí. Začneme zlehka žlutou kartou. Pak následuje modrá (dvouminutové vyloučení) a pak už jen červená ( vyloučení do konce utkání).

Co takhle něco málo o mezinárodních sdruženích?:) takže všechno to má pod palcem BSWW (Beach Soccer Worldwide). V evropě se o plážový fotbal stará EPBSL (European Pro Beach Soccer League). Čestným prezidentem je monacký princ Albert (zahrnuje Portugalsko, Španělsko, Itálii, Francii, Německo, Monako, Rakousko, Turecko, Anglii, Švýcarsko a Irsko. Pochybuju, že v Americe něco nemají, takže i tady se hraje America's League (Brazílie, Argentina, Uruguay, Peru, Venezuela, USA, Mexiko a Kanada). Mistrovství světa se hrají v Portugalsku a Brazílii.

Tak co? Dostali jste chuť na plážový fotbálek? Já rozhodně. Akorát jsem zvědavý, kde si ho tady zahraju… Kdybyste někdo věděli o nějakém vhodném hřišti, dejte nám vědět. Určitě bude více zájemců o tuhle modifikaci fotbalu:)

Oficiální BSWW stránky

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.