Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava.

Přijďte na fotbal! Tentokrát zadarmo

Balů, 22. dubna 2005 | Studentská

Už je to opět tady! Vyvrcholení sportovní sezóny na našem gymnáziu. Dlouho očekávané derby, ke kterému dochází vždy v den \„posledního zvonění\“, mezi týmy profesorského sboru a hvězdami z řad maturantů. Čeká nás souboj zkušenosti s mládím a dravostí. Milujete fotbal? Tak vám nesmí utéct tohle nádherné utkání plné hvězd! Který z manšaftů asi vyhraje?

O motivaci obou stran není pochyb, zejména pro profesorský sbor, který touží po odvetě za prohrané hokejové utkání letos v lednu. Lehkost a dravost maturantů je tehdy jistě zaskočila, a proto se na nadcházející zápas náležitě zbrojí. Nejenže do boje vytáhnou s maximálně silnou sestavou, ale dokonce si přizvali i několik fotbalově vyspělých posil z ostatních karvinských ústavů. Otázkou však zůstává post brankáře, protože namísto předem ohlášeného brankáře Jana Bajnara, bude hájit jejich svatyni někdo prozatím neznámý.

Naopak studenti letošních 4. ročníků povzbuzeni výhrou v hokeji touží po zisku druhé trofeje, což by je zařadilo mezi legendární ročníky Gymnázia v Karviné. Oproti profesorům, kteří na utkání mohutně posilují i z jiných zdrojů, maturanti si musí vystačit ze skromných, nicméně velice kvalitních řad hráčů. Hlavními zbraněmi bude nejen tvrdá a zajištěná obrana, výborně technicky vyspělá záloha s kreativními hráči, ale hlavně dravý a doufejme produktivní útok.

A jaké změny se chystají pro letošní svátek fotbalu? Jako jeden z prvních úkolů jsme si zadali přivést na obvykle poloprázdný stadion na Bažantnici více lidí než v předchozích letech. Protože ke každému špičkovému utkání patří odjakživa fanoušci, přivítali bychom, abyste navštívili utkání i vy! Fanoušci totiž mohou být pro tým dvanáctým hráčem v poli, který je jediným dovoleným dopingem pro naše fotbalisty. Pokud chcete tedy maximálně podpořit své spolužáky a v řadě případů i přátele, přijďte na zápas a pomozte maturantům. Jestliže nám chcete projevit náklonnost, přijďte oblečeni v oděvech ČERVENÉ barvy. Jako motivace vám jistě poslouží i fakt, že jako poděkování za vaši přízeň, nevybíráme žádné povinné vstupné, částky na plakátech proto prosím neberte v úvahu, na utkání se dostanete zcela ZDARMA a záleží jen na vás, zda nám něco přispějete.

Jak utkání dopadne? Který z týmů vyhraje? To raději necháme osudu. Doufejme však, že uvidíme dramatický a atraktivní fotbal, plný poutavých okamžiků. A hlavně budete mít možnost shlédnout zápas plný branek. Proto nezbývá nic jiného než 29.4. 2005 přijít na stadion na Bažantnici v Karviné 6. Utkání začíná ve 13.00 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

Držme palce našim maturantům a to nejen v tomhle utkání, ale hlavně při nejdůležitějším zápase studentského života, který proběhne o několik dní později, zkoušce dospělosti, maturitě.

(Willow)

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.