Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Skauting v dnešní době

Katty, 15. června 2005 | Postřehy

\„Pionýři, pionýři, malované děti,…\“ tuhle písničku určitě někteří z vás znají, ale pozor! Mezi pionýrem a skautem je docela veliký rozdíl. Zajímají vás podrobnosti? Chcete se stát také členem skautu? Tak právě pro vás je určen tento článek.

Pionýr bývala komunistická organizace, a pro některé ještě je, kdežto první prameny skautingu pocházejí z konce 19.století, z Ameriky. Také kroje jsou různé. Pionýři mají modrou košili a k ní modročervený šátek a skauti mají košili světle hnědou a žlutý nebo hnědý šátek. Proč tedy skoro všichni lidé pokřikují na skauty v kroji pionýři? Ať si nejprve zjistí rozdíl a pak něco říkají , protože jsou to oni, kdo jsou pak za blbce.

<img src=\„obrazky/skau­ti-u-ohne.jpg\“ alt=\„skauti u ohně\“ class=\„nastred\“/>

Co je vlastně náplní skautingu?

Kromě pomáhání starším lidem, což určitě dělá, nebo by měl dělat každý z vás, se učí vázat uzly, rozpoznávat květiny, učí se morseovku, jezdí na různé výpravy a nesmí chybět samozřejmě malý jarní a velký letní tábor, který je velkým lákadlem pro mnoho dětí, protože si užívají přírodu, je pro ně připravena spousta her, naučí se postavit teepee, naučí se lozit po lanech, spí ve spacácích a chodí na čerstvě vykopanou latrínu, což je pro některé, zvláště holky, ten největší zážitek :-). Ve skautu se dá naučit strašná spousta věcí a já osobně si myslím, že je to ta nejužitečnější a nejlepší forma trávení volného času.

<img src=\„obrazky/le­zeni-po-lanu.jpg\“
alt=\„lezení po lanu\“
class=\„vlevo\“ />

<img src=\„obrazky/hra­jeme-si-na-hvezdnou-branu.jpg\“
alt=\„hrajem si na hvězdnou bránu\“
class=\„vpravo\“ />

Skauti se také různé dělí:

U nás v Karviné máme oddíly dva a to konkrétně oddíl vodáků a skautu. Skauti se dále ještě dělí podle věku a to následovně : nejmladší děti od druhé po čtvrtou třídu jsou Vlčata (kluci) a Světlušky (holky)
Dále pak od páté po devátou Pěšáci (kluci) a Pěšinky (holky) Po deváté se z vás pak stanou Roveři a Rangers. Tyto oddíly se pak ještě dělí na družiny, které mohou být dvě nebo i tři, záleží na počtu členů.

Zajímá vás skauting?

Chtěli byste se stát jedním ze skautu, nebo se přijít jen nezávazně podívat na některou jejich schůzku? Tak máte možnost každý pátek od 16 do 18 hodin na ZŠ Prameny (boční vchod u autoškoly), kde mají všechny oddíly své klubovny. A jestli máte nějakou otázku, klidně pište mně, nebo se ptejte v 3.A Kecky a Katty. Budeme se těšit.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.