Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava.

Saturn migruje

Cr, 23. října 2005 | Pel-Mel

Saturn.aktuálně.cz se mění v Saturn.xf.cz. Proč Saturn změní svou adresu?

Možná jste si všimli rozmachu portálu Centrum.cz, který se teď snaží rozšířit své služby, kam jen lze. Po emailové schránce s kapacitou jeden či dva gigabajty teď těží z reality show VyVolení, která je pod jejich záštitou, a aby toho nebylo málo, očividně hodlají ještě více fušovat do novinařiny.

Právě jejich poslední nápad se však týká i Saturnu, resp. jeho technického zabezpečení. Portál Centrum.cz se totiž rozhodl vydobýt si pravděpodobně doménu Aktualne.cz. Ve světe i na českém internetu je nouze o volné atraktivní domény prvního řádu (tedy laicky www.něco.cz), začínající projekty si nemohou dovolit odkupování již zaregistrovaných lukrativních od jejich původních majitelů, avšak bohatý portál, jímž se Centrum.cz bezesporu stal, nepotřebují hašteřit a trávit hodiny nad výběrem „volné“, a přitom zajímavé domény.
Bohužel právě pro Saturn a další (pravděpodobně zhruba) 3 % uživatelů hostujících na Webzdarma.cz a jejich (bývalé) doméně Aktuálně.cz projektanti z Centra si vybrali právě tuto.

Novou adresou Saturnu se tedy stává od 24.10.2005 http://saturn.xf.cz/, jak náš webhosting rozhodl. Naštěstí přechod nebude tak tvrdý, neboť současná adresa http://saturn.aktualne.cz/ bude na tu novou ještě rok přesměrovávat.

Doufáme, že si rychle převyknete a zachováte nám svou přízeň.
http://saturn.xf.cz/.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.