Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava.

Budoucnost Studentské rady je nejistá

Gadžo, 12. prosince 2002 | Studentská

Ve čtvrtek 11. prosince 2002 po hrubém porušení školního řádu (detaily v Majkově článku Konec Studentské rady…?) složil René Król svou funkci předsedy Studentské rady. Naskýtá se otázka – co bude dál se SR?

René Radu vymyslel a přivedl k životu. On byl celou dobu její existence hlavní hybnou silou. Svou okamžitou abdikací zabránil spojení svého zavrženíhodného činu s Radou, ale dokáže to zabránit jejímu krachu?
Příští 2 měsíce budou zlomové. Blížící se pololetí ukáže, zda-li je Rada prospěšná, a jestli je vůbec potřebná. Pokud nebude zastoupena většina tříd, bude to jasným znakem toho, že zde vše funguje naprosto správně a bezproblémově, a že Rada nemá důvod v pokračování své existence. Jedním z hlavních důvodů jejího vzniku byla snaha „o odstranění často konfrontačních, někdy dokonce konfliktních vztahů mezi učiteli a studenty“ a zprostředkovávat názory, nápady či problémy studentů vedení školy, které se vždy snažilo vstřícně vyhovět potřebám studentů.

Vyzývám všechny třídy, aby si zvolily své zástupce v SR. Pokud se na příští schůzi (datum bude upřesněno) Rady nesejdeme v „hojném počtu“ :), pak si dovoluji prohlásit další existenci Rady za zbytečnou a předpovídám jí definitivní konec.

Hlavní chybou Rady byl nedostatek informací o její činnosti. Pokud nemáte nejmenší tušení, co kdy Rada přinesla dobrého, nebo se o ní chcete jen prostě něco dozvědět, tak v sekci Studentská rada najdete vše, co se kolem rady kdy stalo.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.