Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír, zítra Zdeněk.

Kam jsme to dotáhli… aneb smrtelné křeče SR

Gadžo, 19. prosince 2002 | Studentská

V začátcích Saturnu jsme se potýkali se zásadním problémem. Ve stejné době vznikla Studentská rada a nám dalo hodně práce, než jsme dokázali gymplácké komunitě vbít do hlavy, že s Radou prakticky nemáme nic společného, že Saturn není Rada atp. atp. Dokonce jsme v prohlášení redakce oznamovali světu, že \„Saturn neovládá Studentskou radu\“.

Ale to už je minulostí. René vypadl ze hry a došlo k situaci, kdy jsem se nejvyšším šéfem SR stal na ca. 30 hodin já, místopředseda. Okamžitě jsem svolal schůzi výkonného výboru (podle § II odst. 4. Stanov SR Gymnázia v Karviné), na níž byla novou předsedkyní SR jednomyslně zvolena Hanka Bendová z VI.A. Říká vám to jméno něco? To bude asi tím, že to je jedna z autorek Saturnu… Proč zrovna Hanka? Možná v tom byla trocha mého lobbismu, nicméně faktem zůstává, že prostě neměla protikandidáta. Ani teoretického. Prostě na SR všichni dlabou… A přitom jak je lidem krásně od dob, kdy nemohou psát víc než 1 čtvrtletní či více než 30-minutovou písemnou práci za den? Jak najednou vypadáme Evropsky, když máme toaletní papír na záchodech? O dalších nejen estetických pozitivech tohoto civilizačního výdobytku ani nemluvě. A kolik by se toho dalo učinit, kdyby měla Rada reálnou oporu ve studentech? Nedávno mi kámoš z Havířova řekl: \„Tak jsme si v Radě odhlasovali na pátek prázdniny a ředitel to vzal celkem v klidu, jako že to máme dárek k Vánocům.\“

Po té, co Saturn ovládl vrcholné pozice Rady přišlo další překvapení. Jan JohnNy Raszyk byl svou třídou zvolen jakožto nástupce Krola v Radě. Zvítězil těsně – 7 hlasů, protikandidáti 6 a 5 hlasů. Pokud nás čte někdo ze zámoří, tak musí nutně podlehnout dojmu, že všechno co se na gymplu děje je o maximálně deseti lidech a nějaké podivné, beztvaré, bezejmenné a názorů oproštěné mase, kterou se právě ona desítka snaží dokopat k nějaké činnosti, byť jen k vyjádření svých myšlenek. Ale masa je velká a je dokonce líná tu desítku poslat do *iti.

Někdy v lednu bude svolána schůze Rady. Pokud vše bude probíhat tak jako doposud, s vysokou pravděpodobností si v klidu odhlasujeme ukončení činnosti Rady, zatleskáme si, předáme odznáčky, vyfotíme se a půjdeme domů. A už tady nebude žádná zlá skupina lidí, která by po vás studentech mohla chtít, abyste vyjádřili svůj názor, nebo nedejbože jakkoliv proti nebo pro něco vystoupili. Už vás žádný \„zlý Gadžo\“ nebude vyzývat k přispění na charitu, k zvolení zástupců do SR nebo výběru filmu, který byste mohli shlédnout během přijímaček a maturit. Mimochodem vedením školy zamítnuté filmy byly demokraticky vybrány studenty 8 tříd.

Rozhodnutí záleží na vás studentech. Nadešel čas položit si otázku: \„Má Rada budoucnost? Může mi být nějak dobrá? Může být vůbec k něčemu dobrá?\“ Pokud vaše odpovědi jsou ano ano ano, tak se postarejte, aby v lednu na schůzi Rady přišel vaše připomínky, návrhy a stížnosti přednést zástupce vaší třídy. V opačném případě nevidím důvod v umělém prodlužování života zmírajícího studentského parlamentu.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.