Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav, zítra Julie.

Voices

Raziel, 16. května 2007 | Studentská

Školní sbor, ve kterém zpívají nejen studenti našeho gymnázia. Co jste o Voices nevěděli a co byste vědět ani neměli…?!

Ruku na srdce. Kdo z vás, kteří tento článek právě čtete, jste už o Gymnaziálním sboru něco slyšeli…?!

Za pět let fungování sboru, se dopracoval z dívčího komorního sboru na sbor smíšený, který čítá pětadvacet členů. Až překvapivě početně je obsazena chlapecká (mužská…*) část sboru, mezi nimiž se najdou posily nejen hlasem, ale i drnknutím do doprovodných kytar.

Sbor, který má za sebou již letošní jarní koncert na ZUŠ Bedřicha Smetany, se chystá již druhým rokem na Dubinského vrabčáčka do Ostravy, kde chce obhájit své loňské stříbrné pásmo a možná dosáhnout i výše. Mimo jiné pořádá také pravidelné vánoční besídky ve spolupráci s přípravnými sbory Permoníček a každoročně vyřazuje maturanty.

Sbor pod vedením Daniely Svitákové s velkou chutí navštěvují také již vysloužilí gympláci Vašek Chromický, basová opora, dojíždějící až z Prahy a Jana Radecká, studující v Brně. Libé tóny také přilákaly Moniku Nogovou, studentku Bohumínského gymnázia.

Pěvecký sbor však není jen pěvecký, ale částečně i sportovní… Na předminulém soustředění jsme si zpestřili pobyt asi dvouhodinovým, téměř nočním výšlapem po deset kilometrů dlouhé cestě do kopce. Nebyla to žádná sranda, zvlášť pro našeho basáka, který s sebou tahal 10kilové combo, basu, didgeridoo a batoh… Avšak na minulém soustředění se udála věc vskutku jedinečná. Téměř celý sbor si to rozdal ve fotbalovém mači. Byl to prudký, napínavý, nervy drásající zápas, který ukončila vstřelením posledního gólu (do soupeřovy branky samozřejmě…;) ) naše talentovaná a na hřišti nezastavitelná sbormistrině, která (mimojiné) zlikvidovala také několik tutovek Martina Chlebika. Avšak ani při fotbale se nezapřela pěvecká duše jemné části sboru a neváhali při těžké ofenzívě použít i hlasivky. Toliko k veselým příhodám našeho sboru.

Všem maturujícím přeji za celý sbor hodně zdaru a pevné nervy a Voices bych popřál pevné hlasivky, ale také i ty nervy.

Případným zájemcům je naše náruč otevřena od září.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.