Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav, zítra Julie.

Maturantsko-Profesorský fotbal 2007

Luciferka, 17. května 2007 | Studentská

Každoroční „obírání“ studentů o drobné je za námi stejně tak jako tradiční fotbalové utkání, ve kterém maturanti všem ukázali, že se nezalekli hokejové prohry.

V zápase, který byl do posledních chvil velmi napjatý, stihli vstřelit 6 krásných gólů. Zkušení mazáci z řad profesorů gymnázia, za podpory kantorů z jiných škol či známých, se však nedali tak snadno vyšachovat ze hry a z branky studentů gólman lovil míč čtyřikrát.Ve žlutých dresech nastoupivší maturanti se dravě ujali vedení chvilku po úvodním hvizdu rozhodčího, kdy ze značné dálky a ostrého úhlu skóroval střelou do malého vápna Pavel Klimek. První brance možná kapánek napomohly poryvy větru, čímž by mohli profesoři první gól zamlouvat. :-P (A ten vítr byl jo silný, hlavně na tribuně. :-)) V první půli byli maturanti tak plodní na střely, že jedna letěla přímo Pánubohu do oken, resp. kamsi do lesa. :-)

Než se profesoři stačili rozkoukat, bylo to už 2:0, když se na listinu střelců opětovně zapsal již výše zmíněný mladý muž z řad studentských. Následovala branka starších v bílých dresech, na kterou vzápětí odpověděli maturanti, když na hranici šestnáctky náskok na 3:1 zvýšil Filip Juroszek. Zřejmě se ale mladí nechali unést euforií a hned nato začali kantoři dotahovat. Zanedlouho bylo vyrovnáno na 3:3.

Urputný boj se po oddechové pauze přehoupl do druhého poločasu. A brzičko přišla opět akce profesorů a brankář maturantů – Milan Čempel – doslova zazářil. Profesoři pálili k tyčce, ránu se mu podařilo vyrazit, ale to zdaleka nebylo vše z jeho fotbalového umění. Odražená meruna šla zpět k forwardům učitelů a prof. Kresáč se vší silou opřel do rány. Nebylo mu to však nic platné, jelikož se mezitím brankář maturantů obětavě vrhl do střely a směrem nahoru se mu ji podařilo vyboxovat. Fotbalový bůh byl ke studentům velmi shovívavý, když se míč od břevna odrazil za branku.

Prozatímní remízu si však studenti nenechali líbit a po vytrvalém nátlaku, který vyvíjeli na pedagogy, padla další branka. Obranná řada profesorů zaspala, když vtom Michal Ristovský, zvaný Risťák, unikl jejich pozornosti, výborně si položil brankáře a pak ho znamenitým lobem přehodil, takže starší neměli šanci tento zásah překazit.

Kantoři neustále dotahovali, znepříjemňovali obraně maturantů život a nechtěli jim dát nejmenší šanci na vítězství. Přečíslováni profesorů se podepsalo na fyzických silách hrstky studentů, problémy neunikly žádnému bystrému oku. Snažení fotbalistů v bílém však bylo marné. Téměř v polovině druhého poločasu padl nejkrásnější a hlavně nejdůležitější gól maturantů. V naději na zakončení byl znovu Filip Juroszek, zdárně unikl dvěma defenzivním hráčům, na hranici zhruba dvaadvaceti metrů se vší silou opřel do balónu. Střela byla nechytatelná, prudká, jedním slovem prostě nádherná. Orazítkovala břevno i pravou tyč. Gólman neměl nejmenší šanci. 5:3. Díky tomuto gólu se studenti opětovně vzchopili ke smělé cestě za vítězstvím a profesoři s přibývajícími minutami začali ztrácet na síle a jejich pozice se začala čím dál tím více zhorošovat.

Nu, hra se musela vyvíjet dál. Druhá půle nabídla mnohé, například opět jednu nepřesně mířenou střelu do lesíka za hřištěm, kam se toho vlezlo opravdu požehnaně. :-)

Jednu z chyb obrany už nikdo odčinit nestihl a profesoři překonali počtvrté a také naposledy brankáře maturantů, který sice pustil čtyři střely, ale mnoho na první pohled nechytatelných paleb zdárně vystihl.

Posledním gólem zápasu zpečetil Ondra Králík výhru maturantů nad profesory 6:4.

Na každé straně jsme mohli zhlédnout dost šancí, které mnohdy bohužel nebyly zakončeny ránami do brány.

Podporu z řad diváků nesmíme opomenout, věrní fanoušci vytrvale fandili až do samého konce, buben neutichl ani dlouho po zápase. :-)

Doufám, že se příští rok dočkáme stejně vypjatého utkání a že maturanti budou pokračovat v načaté sérii fotbalových vítězství.

Nezbývá než popřát maturantům štěstí a sílu i do těch nejdůležitějších zápasů, které je čekají v následujících dvou týdnech. Zlomte vaz! ;-)

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.