Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 26. září 2020, svátek má Andrea, zítra Jonáš.

1. schůze Studentské rady

Gadžo, 6. září 2002 | Studentská

V pátek 6. září se ve třídě VII.A konalo zasedání Rady. Ačkoliv se jej zůčastnili zástupci pouze 5 tříd, jednalo se o jednu z nejplodnějších schůzí Rady. Konečně se diskutovalo o důležitých věcech. Byl to opravdový obrat od humusáckého stylu, který naplňoval většinu loňských schůzí.

Do třídy VII.A přišli 4 zástupci vyššího gymnázia, 1 z nižšího, 3 diváci z řad studentů a 6 diváků z řad Saturnu. Všeobecně jsme všichni doufali ve vyšší účast. Musím ale uznat, že lepší je 5 lidí, co to berou fakt vážně, než-li tlachání některých \„hvězd\“, se kterými jsme měli tu \„čest\“ zasedat loni.
 

1. diskutovaným tématem byl samozřejmě školní řád. A kde jinde začít, než u tolik palčivého problému kouření. V mé třídě je 33% studentů pravidelnými kuřáky. Nebudu se pozastavovat nad tím, že třetina teprve 17-letých studentů je závislá na nikotinu, protože bych stejně asi k žádnému již nevyřčenému závěru nedošel. V novém školním řádě se jasně zakazuje studentům mladším 18 let opouštět objekt školy. Takže nyní by studenti měli teoreticky přestat chodit \„zkuřnout za garáže\“. To se mnohým samozřejmě nelíbí: \„Jasně že mě to se*e, já jsem chodila ven kuřit od tercie, a teď mi to v septimě zakážou.\“ Z následné debaty vyplynulo několik faktů:
1, Za studenta během vyučování zodpovídá škola. Pokud ho za garážemi přejede auto, nebo si tam třeba zlomí nohu, padne to na hlavu školy.
2, Ředitel školy RNDr B. Vévoda není nakloněn kouření.
3, Hlavní důvod ale vězí někde úplně jinde. Byla vydána nová stanova MŠMT o detoxikaci mládeže, takže vedení školy v této věci nemohlo bohužel (či bohudík?) postupovat jinak, než mladistvým zabránit v kouření během vyučování.
Pak jsme si trochu hráli se slovíčky: \„Studenti se při přechodu do přístavby přezouvají\“, jak stojí ve školním řádu. Z publika se ozvalo:\„Tak co po mě chcou, jak jdu z přístavby.
Další novinkou je omlouvání 18-tiletých pomocí neschopenky – nezapomeňte, že jednu (s modrým pruhem) od lékaře dostanete na začátku léčení, a další na konci. Jestli budou vyžadovány obě, není známo.
Učitel má právo si ověřit pravý důvod studentovy nepřítomnosti. Do toho je zahrnuto i zavolání lékaři. Podle zákona však lékař nesmí nikomu říct ani to, že jste ho navštívili, natož jak dlouho Vás léčil.

Kultura měla být po loňských \“nepříliš kladných\" ohlasech zcela zrušena. Nyní nastal obrat k lepšímu. Představení bude moci vybrat Rada. Nedokážu si představit jinou formu výběru, než konzultaci se spolužáky v jednotlivých (v Radě zastoupených) třídách. Takže de facto si kulturu bodou moci vybrat sami studenti.

Opět chybí toaletní papír… (tohle už vážně nebudu komentovat)

Stav záchodků v přístavbě je mírně řečeno špatný. To ví všichni. Konečně ale v tom někdo našel nějaké pozitivum: Díky nesnesitelné \„vůni\“ fekálií na dámských toaletách prý není vůbec cítit zápach cigaretového kouře. Renovace školních WC je v plánu příští rok.

Nakonec něco pozitivního. Základní a střední školy města Karviné uspořádají pod záštitou Nadačního fondu Zdravé město charitativní sbírku na pomoc povodněmi zničené ZŠ T.G. Masaryka v Písku. Na našem gymplu za to bude zodpovídat Studentská rada. U kiosku bude nainstalována kasička z plexiskla. Žádáme všechny studenty, aby tuto akci podpořili darem minimálně 10 kč.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.