Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 26. září 2020, svátek má Andrea, zítra Jonáš.

KONEC STRAVENEK. ANO NEBO NE?

Larva, 29. února 2008 | Postřehy

Stravenky se staly jednou z neodmyslitelných součástí běžné české domácnosti. Můžeme za ně nakoupit, poobědvat, povečeřet, posvačit. Už od 1.července však mohou být minulostí.

Vláda totiž podpořila návrh poslanců za zrušení daňové výhody stravenek, což v podstatě znamená jejich konec. Hostinským ani majitelům restaurací se neoplatí akceptovat je. Přirozeně s tímto krokem nesouhlasí, protože stravenky tvoří až polovinu jejich obratu. Stejně tak jsou proti odboráři, zaměstnavatelé a klasicky opozice.

Český politický rybníček je však neustále plný překvapení a tak i tak zdánlivě obyčejná věc jako stravenka rozvířila jeho vody korupční aférou, na kterou upozornila ČT. Reportáž můžete zhlédnout zde.

Vyškrtnutí stravenek z daňových úlev by mohlo do státního rozpočtu přinést 600 milionu až miliardu korun. Není to malá částka, ovšem schodek našeho státního rozpočtu, který by měl pro letošní rok tvořit 70mld., nejspíš příliš nespasí. Zase na druhou stranu, korunka ke korunce … Běžnému občanovi se však může zdát, že naši drazí politikové dělají opět vše proto, abychom se zase měli o něco hůř. Protože co je zadarmo, to my rádi. Protože co Čech, to stravenkář.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.