Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Učte se aneb velký čas zúčtování

Calibrum, 12. ledna 2003 | Pel-Mel

Tenhle článek je věnován všem, kteří taky nevědí, kam dřív skočit, nestihají nic, natož učení nebo jako já Saturn… Pokud po mých článcích někdo toužil, tak se mu omlouvám, ale teď už to snad nějak napravím a toužit už nebude.. :-)

Tento týden je něco šíleného, nebo snad jen já mám takový děsný pocit, že všechny ty vědomosti, jenž bych v hlavě mít měla a jenž tam zkrátka nejsou si do hlavy za 5 dnů narvat nestihnu, bude to zase sázka do loterie, něco se člověk naučí a zbytek má na starosti štěstěna… Členům mé rodiny někdy až bělají prsty, jak se snaží tu štěstěnu přemlouvat, anebo jsem celá taková poplivaná, jak mi každý „tfuj, tfuj“ přeje štěstí..no neudělala bych lépe se mordovat třeba nad literaturou o 5 hodin déle a mít to opravdu V SUCHU? :-)

Mám odhadem 13 předmětů a z toho se nemusím učit jen do tělocviku, cirka 12 předmětů, dejme tomu , že v každém z nich bych měla znát alespoň poslední třetinu učiva, čili tak 20 stran, ač malých či velkých. Takže už to mám v průměru 240 stran, kdybych každé věnovala ubohých 15 minut, tak je to 3600 minut, což je 60 hodin, nebudeme si nalhávat, že přes víkendy trháme v učení rekordy, když na horách nám konečně nasněžilo a je třeba ještě dojídat cukroví, že? Čili to dělá 12 hodin denně…i kdybychom to silně ošulili, tak je to těch 8, aby se neřeklo a když přicházíme domů tak v 15.00 tak do 23.00 máme co dělat :-)

Připravit se na 100% z tohoto našeho průzkumu jednoduše nelze..černé svědomí z toho, že jsem magor a nemůžu to zvládnout aspoň mně trošku zešedlo. Prosím, nevytiskujte (?) si tento článek jako obhajobu před rodiči, nerada bych byla zmlácena v temné uličce :-)

Učte se, neprozvánějte při tom celý seznam s přesvědčením, že někdo napíše a na chvilku vás zachrání.. by mě i zajímalo, jestli se zvednou našim operátorům v obdobích před vysvědčeními tržby. :-) Nevyjezte rodince celou ledničku při myšlence, že vám to při jídle půjde rychleji, pořád budete odbíhat a kromě hlavy vás budou bolet i nohy. Nebuďte zarputilí na okolí, ono vás jen tiše podporuje, vůbec to není tím, že by mu bylo jedno jak se teď, nejnáročnějších 5 dnů, doslova smažíte.

Takže rychle do toho, půl je hotovo!
 

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.