Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan, zítra Hana.

Vysokoškoláci radí středoškolákům…

Raziel, 14. května 2008 | Studentská

…jak na vysokou školu.

Skupina vysokoškolských studentů různého věku a zaměření založilo nekomerční studentský web Primát.cz, který mimojiné nabízí pomoc studentům středních škol při výběru jejich další cesty ve studiu. Na již zmíněném webu se mohou středoškoláci se svými dotazy obrátit přímo na studenty studující jejich zvolenou školu a ‚zmapovat‘ si tak ‚terén‘ před nástupem na výšku.
Dotazy se mohou týkat čehokoliv. Od přijímacích zkoušek, výuky, možnosti zahr. pobytů, přes menzu, koleje až po možnosti kulturního či sportovního vyžití pro studenty.
Mimo jiné si zde zájemci o VŠ mohou vybudovat již dopředu své ‚zázemí‘. A to prostřednictvím vložených materiálů, kterými si mohou usnadnit pro mnohé nelehký první ročník a díky komentářům vloženým k předmětům, se mohou také později rozhodnout pro ty nejvhodnější a nejzajímavější, kterými si sestaví co nejlépe svůj rozvrh.
Počet aktivních univerzit a partnerů projektu nadále vzrůstá a to tempem nemalým. Nezbývá než držet palce tomuto záslužnému počinu a popřát mu mnoho zdaru.

* Chci poděkovat Mgr. Parchanskému za obrácení se na nás a za poskytnuté materiály.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.