Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Rada: jedeme dál…

Gadžo, 23. ledna 2003 | Studentská

3. letošní schůze Studentské rady se nesla ve znamení jedné hlavní věci: ujasnění si, zda a proč má Rada dále existovat.

Na schůzi přišlo 7 zástupců tříd. To znamená, že 33% tříd má zájem ovlivňovat dění kolem sebe. Ti ostatní prostě svou šanci ignorují. Nemůžou si tedy později stěžovat, že se jich třeba nikdo neptal na výběr filmu atp. atp.

Diskusi o další existenci SR bych shrnul do několika nejdůležitějších myšlenek. Nemá smysl svolávat Radu tak často, jak se to dělo loni (cca. co dva týdny). Schůzovat se bude pouze tehdy, vyskytnou-li se nějaké závažné problémy. V tom případě zvolený zástupce svolá ostatní raďáky a ti se pak budou radit, co s daným problémem budou dělat. 3. schůze se uskutečnila po takřka půlroční odmlce. Během této doby se žádné větší problémy ani v jedné ze zastoupených tříd nevyskytly, což znamená, že na gymplu vše funguje tak, jak má. Svou školu mám rád a užívám si spoustu legrace, bez ironie. Prostě se máme fajn a nemá cenu hledat či vytvářet nějaké fiktivní problémy jen proto, aby se Rada měla čím zabývat. Tímto se SR po úspěšných reformách typu písemkový arch ve sborovně či papír na hajzlících (s nepopíratelnou mediální pomocí Saturnu :o) dostává do pozice pozorovatele a brzdy teoretické zvůle na studentech páchané :o)))

Hlasování o zachování SR dopadlo následovně:
Pro zachování: 5
Proti: 0
Zdrželo se: 2

Takže náš gympl bude mít svou Radu a ta se bude scházet jen v případě nouze nejvyšší.

Dalším ze závěrů 3. zasedání Rady bylo konstatování zbytečnosti existence výkonného výboru. Prý proč dělat vyvolené mezi vyvolenými…

Tématem, jenž nemohlo být opomenuto bylo kino. Všichni víme, že do kina půjdeme dvakrát: během přijímaček a během maturit. Všichni také víme, že Rada dostala možnost vybrat film s komentářem, že je jedno jaký bude, hlavně že bude prázdná budova školy. V 8 třídách proběhl výběr filmů formou referenda. Vyhrál Shreck a Holky to chtěj taky. Shreck byl zamítnut s odůvodněním, že je kreslený, sexistické Holky to chtěj taky samy o sobě mnoho šancí projít neměly. Aniž bych se dlouze pozastavoval nad tím, jestli duši primánka více poškodí souložící Němci nebo vraždící se Poláci, docházím k závěru, že se Rada měla už tehdy zabývat náhradou nevhodných filmů jinými tituly. Nyní už je možná trochu pozdě, leč i přesto se Hanka Bendová, která se ukázala být schopnou a nebojácnou sexy vůdkyní Rady, pokusí zjistit, zda-li mají studenti stále ještě nějakou šanci ovlivnit výběr filmu.

Kdysi se ozývaly taky hlasy, že by Rada mohla zajistit nějaký program v areálu školy, no ale jaktotak vidím, tak ani Rada, ani já ani JohnNy ani zbytek Saturnu s ničím nepřišel, takže místo rožnění prasátka budete všechny dny konce roku trávit na zadcích ve svých třídách. Enjoy!

Ve svém článku o 3. zasedání Rady se až na konci vracím k pointě nadpisu novinky: \„Tak se na to vys.. – dělají to přece všichni\“. Ó čtenáři, nechť je toto konstatování hlavním námětem k diskusi k tomuto článku!

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.