Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je středa 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.

Black Books

Reavenn, 8. listopadu 2008 | Kultura

Nástupce Červeného trpaslíka?

Roku 1988 poprvé odvysílala televize BBC2 sitcom s názvem Červený trpaslík. Tento sitcom si po světě získal milióny fandů. Po natočení dílu Jenom sympaťáci série skončila. Od té doby se objevila spousta napodobitelů a dobrých seriálů, ovšem žádný, který by se této legendě vyrovnal. Až doteď.

Black Books je sitcom oplývající suchým, dokonale načasovaným a obličeji doplněným humorem. Herci, kteří ztvárnili hlavní role, dokáží dělat opravdu nelidské výrazy se svými tvářemi.

Bernard Black, muž který ze všeho nejvíc na světě nesnáší prodávání, knihy a zákazníky, vlastní malý, zaprášený antikvariát. Je notorický kuřák a alkoholik. Jeho nejlepší (a jediná) kamarádka, Fran Katzenjammer, vede obchod s věcmi, které jsou úplně k ničemu. Je také kuřačka a alkoholička. Tito přátelé řeší každý problém skleničkou vína, nebo nikdy-nekončícím lamentováním. Do toho ještě vstupuje Manny Bianco, muž se vzhledem přejetého orangutana, který se stává jediným Bernardovým zaměstnancem. Ti tři spolu vycházejí s velkými obtížemi, takže o zápletku je postaráno.

Pusťte si tři díly a Black Books si vás získá navždy. Budete zbožňovat Bernardův postoj ke světu, Mannyho zmatenost a roztržitost i schopnost Fran vydržet s Bernardem v jedné místnosti déle než minutu. Byl by hřích vám tento sitcom nedoporučit.

Fran, Bernard a Manny
 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.