Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava.

Interview s Kleslovou

Majk, 17. března 2003 | Kantorská

Tak se hezky uvolněte, bez stresu a jdem na to…:)

Takže: učíte na této škole přece jen poměrně krátce a tak začněme tak nějak obecně…Věk, stav, zájmy, rodina, dětství, plat…však už to znáte, když jste říkala, že jste si v \„rámci přípravy\“ již některé rozhovory na Saturnu přečetla.

  • Hmmm…co bych vám řekla. Tak narodila jsem se v roce 78, takže mi letos bude 25 (na to sem se ptát možná nemusel, prej se to nedělá a krom toho jsem si myslel, že řekne tak 83:),,,jako ročník, ne věk:))-pozn.autora). Mám dvě sestry, mladší. Jedna studuje VOŠ a druhá SŠ. Obě zdravotnictví. Co se týče mého platu…oba víme, že na to jsou tabulky, ale já musím říct, že jsem opravdu se svým finančním ohodnocením spokojena. (Jestli ale s někým žije, nebo je vdaná, nebo se na to teprv chystá se mi jakxi zjistiti nepodařilo…:(…:o)


Jak jste se vlastně dostla až sem…na Karvinské gymnázium?

  • No, Michale, to byl proces v podstate standartní a jednoduchý: po vystudování pátého ročníku vysoké školy jsem se rozhodla nějak také uplatnit v praxi a tak jsem rozeslala žádosti o práci formou dopisů. A to hned nemalé množství do několika oblastí jako Zlín (odkud pocházím), Ostrava, Olomouc a také Brno. Odpovědi mi sice chodily, ale většinou zrovna nikoho nepotřebovali, nebo neměli možnost patřičného uplatnění pro mou aprobaci. Tudíž se stalo, že jediná pozitivní odpověď byla z Karviné. S tím, že vlastně odchází paní Gebauerová, takže vzhledem k tomu, že také učím Biologiii a Chemii, bych převzala část jejích studentů. Přijela jsem si to tu obhlídnout a musím přiznat, že první dojem, byl celkem skvělý (ačkoliv to bylo poněkud odlišné – Zvláště právě část Nové-Město – než Ostrava, na kterou jsem zvyklá), ba dokonce velice pozitivní…prostě V POHODĚ:)) 
  • Poté se mi také ozvali z Gymnázia v otrokovicích a ačkoliv bych měla do Zlína jen kousek, po zvážení všech plusů a mínusů jsem se rozhodla nastoupit tady, přičemž jedním z aspektů byl i fakt, že zde už se mnou pan ředitel počítal a už jsem to tu přece jen znala.


Povídá se o vás hodně…:) Jaké jsou vaše vztahy s ostatnímy kantory?

  • Tak rozhodně nemůžu říct, že bych měla proti někomu averzi. Snažím se s každým víceméně vycházet a neděkat si zbytečné nepřátele. Myslím, že na pracovišti obecně platí, že chce-li člověk přežít, měl by mít s ostatními dobré vztahy. Víte, tak nějak v pohodě:)


Teď trošku z jiného soudku…máte třeba nějakou zajímavou neřest?…víte, my se o vás rádi dozvíme něco novéh:o)
:)) – dlouho smích…hmm…hmmm, Michale, to vážně nevím, co bych vám řekla…neřest,…ne­řest…:)))..to jste mě dostal…to vážně nevím:)))

Dobrá tedy, pojďme raději od neřestí k zájmům
Na prvním místě velmi ráda učím. Z mé kombinace Bi/Ch mám podstatně raději chemii a moc mě baví zejména různa pokusy v laboratořích. Jeden čas tu byl dokonce i jakýsi kroužek mladyých chemiků, ale to bohužel už padlo:( Jinak potom mimo školu ráda jezdím na kole nebo si zajdu zaplavat. Co se týče čtení, tak to moc ne…v dnešní době si raději zajdu do kina na nějaký film.

Jaký je váš vztah k návykovým látkám?
>tady jsme se poněkud \„zakecali\“:) tak se pokusím alespoň pokusím vyhmátnout pár bodů…

  • Pokud se jedná o alkohol, tak to joo, taky se sama napiju kdykoliv a čehokoliv, V POHODĚ:) Jinak se ale takový lidé dají rozdělit do dvou skupin, záleží jestli už se jedná o závislost, či ne. Nutno však podotknout, že určitě tyto lidi nijka neodsuzuji.
  • S kouřením to vidím obdobně. Ať už se jedná jen o cigaretku nebo třeba nějakou tu trávu. Řekla bych, že to vyplývá z postoje každého člověka. Záleží, jestli se jedná třeba o zvyk nebo o nějaké frajerství. Taktéž platí, že je nijak neodsuzuji, ačkoliv si myslím, že je rozhodně špatný vliv starších na mladší, jak můžeme třeba vidět i tady na škole. 


Na Saturn nám psali i různi čtenáři a tak bych se vás chtěl na jejich popud zeptat, nemáte pocit, že vaše vyučovací metody jsou \„poněkud svérázné\“

  • Tak to je myslím si poněkud těžká otázka. To by jste asi musel nějak upřesnit. Rozhodně bych chtěla popřít, že není pravda, že učím podle vysokoškolských skript, jak se tady o mně povídalo už loni. Co se týče například biologie člověka, snažím se čerpat z biologie pro gymnázia a učebnic pro střední zdravotní školy. Je toho totiž dost a myslím, že se snažím vystihnout pouze postatu věci a nepřehlcovat studenty nadbytečným množstvím informací. Mou snahou je vlastně přednést jen takovou zjednodušenou formu. Přesto si myslím, že je lepší naučit radši učivo ve větší šíři, než jen pouze úplný základ, který si můžete vyhledat v každé knize. Stále ale platí, nepřehltit. Prostě myslím, že je to takový optimalní kompromis mezi SŠ a VŠ, což teoreticky odpovídá gymnáziím.


Teď mně napadlo, jak jste se vyrovnala s tolika mužskými v kabinetu?…:)
Věděla jsem o tom hned od začátku, kdy mně na to pan ředitel upozornil. Původně jsem toitž měla sdílet kabinet s paní Robotkovou, místo paní Gebauerové, která tu však ale stále učí. Každopádně v tom ale nevidím žádný problém a nic proti tomu nemám. Jak jsem už jednou říkala, snžím se s každým vyjít. Vždyť je to stejné jako být se samýma ženskýma:)

Vzhledem k tomu, že už nás velice tlačil čas, byl jsem nucen naše posezeníčko ukončit:)…pokud se ale bude líbit, není vyloučeno, že bychom nemohli pokračovat:))

Tak ja teda frčím a díky moc za rozhovor…

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.