Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava, zítra Vratislav.

Kde najít : Maturita a Vysoké školy

Johnny, 16. června 2003 | Studentská

A je tady druhé pokračování série článku \„Kde najít\“. Tentokrát se zaměříme na to, kde najít informace o maturitě, vypracovaná maturitní témata i trošku veselejší záležitosti maturitního období. Neméně důležité je téma vysokých škol. Pomůžu vám vyhledat katalogy vysokých škol, stránky, na kterých najdete hodnocení vysokých škol samotnými studenty a také jednou českou vzdělávací institucí.

Maturita se blíží…

Dříve, než se začnete zabývat tím, co všechno se musíte k maturitě naučit, navštivte server Maturita, který se mimojiné zabývá také tou veselejší stránky maturitního období. Soutěže o nejlepší maturitní tablo, nejlepší třídní webové stránky a hlavně diskuzní fóra, jejichž prostřednictvím si můžete s ostatními navzájem povykládat například o stresech spojených se \„šrocením\“ látky na maturitu, ale i o mnohém jiném. Jednou z mála \„výhod\“ maturity je to, že víme, co se máme učit. Vypracované maturitní otázky nám mohou ušetřit mnoho práce. Spoustu vypracovaných otázek lze nalézt i na již dříve zmiňovaných Studentských stránkách nebo na serveru iMaturita.

Kam na vysokou

Rozhodně jste si už někdy položili otázku Kam po maturitě?. S odpovědí vám snad pomůže stejnojmenný web, pyšnící se přídomkem vzdělávací portál. Už kolem konce druhého ročníku vyššího gymnázia je dobré mít vybranou vysokou školu, kterou byste chtěli dále studovat. Rozhodně nečekejte, že se něco užitečného dozvíte na webových stránkách jednotlivých univerzit a fakult, ale i přesto, pokud byste se na některé chtěli podívat, odkazy na ně najdete na portálu Vysoké školy. Podobným katalogem je také server Aktivní studium, najdete na něm i informace o přijímacích řízeních.

Daleko cennější jsou zkušenosti studentů, kteří na oněch školách už studují. O ně se s vámi rádi podělí na již zmiňovaném serveru iMaturita. Naproti tomu server Vzdělání.cz hodnotí VŠ podle jakéhosi svého \„ratingu\“. Mě osobně se nepodařilo na první pokus v jeho databázi najít všechny VŠ, ale jako základní přehled dobře poslouží.

Pokud chcete být připraveni opravdu na všechno, je dobré na internetu hledat informace přímo z vašeho oboru. Zajímavým zdrojem jsou například osobní stránky vysokoškolských studentů, které, pokud zrovna nejsou přecpány zážitky z různých \„akcí\“, mohou leckdy nabídnout zajímavé úlohy na procvičování. Vybírat je z čeho, na Seznamu je kolem třinácti tisíc osobních stránek, je to tedy spíš záležitost na dlouhé večery.

V příštím dílu tohoto seriálu se dozvíte, kde najít na internetu brigády.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.