Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav, zítra Julie.

Platinový páv 2004

Gellar, 31. března 2004 | Studentská

Jak proběhl 12. ročník Platinového páva? Jaké kapely se na Pávovi představily? Kolik bylo soutěžících? Kdo se stal vítězem? Pár informací o celé akci najdete v tomto článku…

Dne 24. 3. proběhl v prostorách Malého sálu v Městském domě kultury v Karviné 12. ročník hudební soutěže Stříbrná vrána! Tedy, promiňte, měla jsem samozřejmě na mysli soutěž Platinový páv:) Jako v minulých letech i tento ročník soutěže zajišťoval pan Miroslav Studzinsky. Opět se soutěžilo ve třech kategoriích – interpretační, instrumentální a autorské. Soutěžící ve všech třech kategoriích i tentokrát hodnotila tříčlenná odborná porota.

Celá akce byla zahájena ve 14:30 vynikající kapelou Andy Marshall Band, jejíž hudba rozproudila krev v žilách celému Kulturáku. Ke skvělým songům a výbornému kytarovému výkonu Ondřeje Maliny prostě není co dodat. Snad jen – kdo se na začátek akce nedostavil, přišel o hodně. Po menším koncertu AMB přišla na řadu 1. soutěžní kategorie – kategorie interpretační, ve které mladí zpěváci prezentovali své hlasy na vypůjčených písních oblíbených interpretů. Slavíci si svůj hudební doprovod zajistili různými způsoby, někdo se doprovázel kayboardem, jiný klavírem, kytarou nebo také ničím. Rozhodně si nikdo z přihlížejících nemohl stěžovat na jednotvárnost a nezáživnost, protože hudební styly se pohybovaly od romantického folku přes taneční pop až po správný rock.

V kategorii interpretační nakonec zvítězila formace nadaných hudebníků s originálním názvem „Voda f Xychtě“ tvořená Adamem Hulejou z 1. C, Martinem Hulejou a Tadeášem Mihulou z 2. B.

V instrumentální kategorii, která následovala jako druhá, se nám představily čtyři nadané klavíristky. Neuvěřitelné klavírní „kreace“ si vysloužily obdiv všech diváků v sále. V této kategorii nakonec vyhrála Lenka Kuřilová z 1. C, v jejímž podání dostaly předvedené klavírní skladby tu pravou šťávu:)

Do autorské kategorie se překvapivě vzhledem k minulým ročníkům přihlásil pouze jeden odvážlivec. Je to škoda, ale přesto doufám, že se z mladých hudebníků nevytrácí smysl pro originalitu. V poslední kategorii tedy zvítězil Bohumil Tejnický ze 4. A, který se svými písněmi zazářil i v kategorii interpretační.

Celou akci hudebně ukončila rovněž minikoncertem velmi dobrá kapela The Open. Na úplný závěr se rozdávala CD třem vylosovaným šťastlivcům z řad diváků, což mělo za účel udržet diváky až do konce na svém místě, ale to se nepodařilo a bylo poněkud trapné sledovat odcházející diváky během celé akce, což mělo za následek poloprázdný sál. Diváci prostě během průběhu odcházeli a přicházeli, jak se jim to hodilo, přestože celá akce trvala necelé tři hodinky, což myslím, se dá vydržet.

Nicméně kromě tohoto nedostatku byla soutěž po organizační i technické stránce zvládnuta velmi dobře. I soutěžící ukázali, že umí, i když nervozita občas udělá své, což je ale u podobných soutěží naprosto běžné.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.