Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 26. září 2020, svátek má Andrea, zítra Jonáš.

Pár stručných informací o Klondiku

Gellar, 26. dubna 2004 | Studentská

V pondělí 19. dubna se uskutečnila tolik očekávaná talentová soutěž Klondike. Nejeden člověk byl na tuto soutěž zvědavý, neboť podobná akce byla na naší škole organizována poprvé. Podnětem byly stížnosti studentů našeho gymnázia, že je už nebaví o každých přijímacích zkouškách chodit do kina na filmy, které už viděli. A tak se v hlavě několika kantorů zrodil Klondike. A teď stručně k obsahu…

Ti, kdo Klondike shlédli od začátku do konce, snad ani nemusí číst dál:). Celá akce byla rozdělena do čtyř bloků a mezi 2. a 3. blokem nechyběla ani přestávka. Hned na začátku nám krev v žilách rozproudil školní sbor (nutno dodat, že k nepřehlédnutí byli jistí dva členové sboru – Maverick and Gadžo:) ) . Poté následovala další 2 čísla a 1. blok ukončovala parodie na Staré řecké báje a pověsti, která byla bohužel nesoutěžní, protože by se nevešla do časového limitu pěti minut.

Nebudu zbytečně popisovat obsah všech čísel, jen se zmíním, že k vidění byla čísla hudební (zpívalo se, hrálo se na klavír, housle a příčnou flétnu), hraná, recitovaná i gymnastická (bohužel pouze jedno). Nechyběl ani křest sbírky básní Reného Króla: Sonáty a fugy a na závěr, během hlasování diváků skleněnými kuličkami pro svého oblíbence, nám zahrála výborná kapela Andy Marshall Band.

Jistě vás ještě bude zajímat, kdo tedy Klondike vyhrál. I když na poslední chvíli byl žebříček oceněných pozměněn, protože se očekávala větší návštěvnost akce, 6 oceněných míst zůstalo + bylo oceněno ještě jedno číslo, a to volila porota. Takže 1. místo nakonec dostalo 900 Kč, 2. místo 600 Kč, 3. místo 400 Kč, a pak to šlo dolů až do 100 Kč, které obdrželo 6. místo.

Na 1. místě (jak už víte) se umístila skupina Voda F Xichtě (Adam Huleja 1.C, Martin Huleja a Tadeáš Mihula 2.B) se svou písní Road Trippin od Red Hot Chilli Peppers (související článek: Platinový páv 2004). Velký úspěch sklidily i jednotlivé scénky v podání dramatických kroužků. Úplně nakonec byla udělena ještě cena poroty (500 Kč), kterou si odnesl dramatický kroužek.

Přestože nemohla vyhrát všechna předvedená čísla, byla čísla velmi povedená a myslím, že jsme dokázali, že i na naší škole se najde mnoho talentovaných lidí. Jediné, co bych snad mohla vytknout, je, že „instrumentálních čísel“ bylo o hodně víc, než třeba „pohybových čísel“, což mělo za následek nudění některých, hlavně mladších, návštěvníků Klondiku. Ale jinak byla atmosféra v sále skvělá, z čehož se dá usoudit, že se diváci dobře bavili.

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.