Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je sobota 26. září 2020, svátek má Andrea, zítra Jonáš.

Zákaz opouštění školních pozemků studentům gymnázia

Gellar, 6. března 2007 | Studentská

Pokud jste byli alespoň trošku při vědomí dnes třetí vyučovací hodinu, jistě vám neušlo hlášení pana ředitele ke konci této hodiny, jehož účelem bylo oznámit studentům, že mají zakázáno opouštět areál školy během přestávek, kvůli přestupkům, které způsobili především studenti nižších ročníků kouřením v okolí gymnázia …

Ano, je to tak, dneškem definitivně odzvonilo všem \„závislákům\“ z řad našich studentů, kteří byli dříve zvyklí, většinou o velké svačinové přestávce, hromadně opouštět školu, aby se mohli o minutu později za nejbližším barákem opět setkat a pokecat si nad cigaretkou.

Policie, kterou v poslední době můžete veliče často zahlédnout, jak hlídkuje v okolí školy (jde většinou o dva \„muže v černém\“, kteří stojí u hlavního vchodu školy), zaznamenala hned několik přestupků, jejímiž hlavními aktéry jsou naši spolužáci.

První zpráva, kterou pan ředitel obdržel od policie, se týkala onoho již zmíněného vykuřování v okolí gymnázia. Mladší žáci, kteří ještě nedosáhli věku 18 let, byli několikrát přistiženi, jak ve velkých skupinách postávají v okolí gymplu a požívají tabákové výrobky. Přestupek hovoří o konkrétním dnu, kdy se z gymnázia \„vyřítila skupina asi dvaceti mladistvých a všichni si po chvíli zapálili, přičemž ani jeden ze skupiny nejevil nejmenší známky toho, že by si byl vědom svého přestupku\“ (toto není doslovný přepis zprávy, pouze převyprávěná verze originálu autorkou článku).

A co na to říkají ostatní studenti? \„Za to můžou zas ti prváci! Kdyby nebylo těch prváků … \“ Těžko posoudit, jestli je jejich rozhořčení a mírně neobjektivní označování viníků oprávněné. Faktem zůstává, že takto neopatrní jsou opravdu studenti spíše nižších ročníků, kteří organizovaně o přestávkách vyráželi ven \" na cigaretku\".

Ale tímto hlášení o přestupcích rozhodně nekončí. Další upozornění ze strany policie se tentokrát týkalo zakázaného parkování studentů, jejich rodičů a známých na Mírové ulici. Dozvěděli jsme se, že je zakázáno parkovat na této ulici (kde většinou stojí vozidla autoškol čekající na svého začínajícího řidiče), je zde možnost jen krátkého zastavení auta kvůli výstupu nebo nástupu osob z a do vozidel.

Osobně si myslím, že žádné zákazy toho stejně moc nezmůžou. Je pravda, že nejspíš polovina našich kouřících studentů zanechá svých aktivit v době vyučování a v okolí školy, nicméně ti otrlejší z nich si určitě najdou nový způsob, jak toto opatření obejít (snad mne nikdo nenařkne z nabádání, když zde uvedu příklad školních záchodků). To se týče i parkování na Mírové ulici. Dokud zde bude hlídkovat policie, auta zde stát nebudou, jakmile však pozornost policistů po nějaké době ochabne …

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.