Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav, zítra Julie.

Rockové festivaly 2007

Gellar, 19. června 2007 | Kultura

Festivalová sezóna právě začíná. Pokud jste příznivci nejen rockové hudby, v následujícím článku se dočtete, které fesťáky letošního léta byste si rozhodně neměli nechat ujít!!!

Noc plná hvězd

15. ročník třinecké hudební události se tradičně uskuteční na fotbalovém stadionu Borek, nacházejícího se nedaleko třineckého hlavního nádraží. Festival se letos uskuteční ve dnech 29. – 30.6. Pokud jste nevyužili nabídky předprodeje, levnější lístky než za 450 Kč už neseženete a můžete je zakoupit přímo u vchodu festivalu. Mezi hvězdy této hudební události letos budou patřit např. Destruction, Doro, Waltari, No name, Peha, Harlej, Doga, Horkýže slíže, Citron, Petr Bende, Škwor, Krucipüsk, Vlasta Horváth, Debustrol, a další.

Názor autora: Noc plná hvězd dle mnohých „pravidelných návštěvníků“ ztrácí rok od roku svou prestiž. Je pravdou, že minulé ročníky Noci byly šťavnatější a hudebně mohly nabídnout větší zážitek. Každopádně si myslím, že tento festival má stále co nabídnout nejen stálým návštěvníkům.

Rock for People

Určitě vám neunikly všudypřítomné plakáty nalepené na různých místech oznamující příchod této velkolepé akce. Tahouny festivalu jsou kromě amerických The Killers např. The Hives, Die Happy, Vypsaná Fixa, Divokej Bill, Kryštof, Chinasky, Wohnout, Gaia Mesiah, Tata bojs, Clou, Horkýže Slýže, a mnoho dalších českých i zahraničních hvězd. Začátek akce je plánován na 4.7. a konec na půlnoc 6.7. Cena vstupenek se pohybuje v rozmezí od 590 – 740 Kč. Lokalita – Hradec Králové.

Názor autora: Zatím to vypadá, že půjde o jednu z nejzdařilejších hudebních akcí letošního roku. Pokud jste z odlehlejších končin, jízdenka do Hradce Králové se vám trošku prodraží, každopádně si myslím, že v porovnání s kvalitou programu a celkovým výběrem interpretů moc litovat nebudete.:-) Mínus jsou v tomto případě internetové stránky akce, ze kterých se moc informací nedozvíte a navíc jsou jemně nepřehledné.

Masters of Rock

Hudební událost v roce 2005 a 2006 v ČR letos svým příznivcům nabídne bohatý program sestávající např. z brazilské Sepultury, dále z kapel Motörhead, Die Happy, Hammerfall, Epica, Divokej Bill, Torr, Debustrol, Cocotte Minute, Vypsaná Fixa … Na čtyřdenní festival se můžete těšit již 12.7. v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Cena vstupenek se vyšplhala poměrně vysoko – oproti předprodeji v minulých měsících – dosáhla hodnoty 1000 Kč. Avšak berte v úvahu, že na festivalu vystoupí mnoho zahraničních hvězd a navíc jde o festival trvající 4 dny.

Názor autora: Pro příznivce tvrdší hudby ideální příležitost poslechnout si oblíbený žánr a pořádně se vyřádit. Mnohé možná odradí vysoká cena za festival. Každopádně určitě půjde o jeden z největších nářezů letošního léta.

Colours of Ostrava

V naprosto stejném období jako Masters Of Rock ve Vizovicích se v Ostravě bude odehrávat barevný multikulturní festival Colours Of Ostrava. Kromě Gipsy Kings vystoupí Anna K, Blue Effect, Divokej Bill, Gipsy.cz, Gaia Mesiah, Kryštof, Iva Frühlingová, Tata bojs, Windy, a mnoho dalších exotických zahraničních i českých interpretů. Vstupenky lze zakoupit jak na všechny dny v ceně 800 Kč v předprodeji (na místě je pak seženete za 890 Kč), tak i na jednotlivé dny v ceně od 300 – 490 Kč v závislosti na dni, ve kterém se chcete podívat na festival.

Názor autora: Každoročně nejzajímavější festival roku se letos opět uskuteční na několika různých scénách – i dle žánru, který si chcete poslechnout. Letos bych program festivalu zhodnotila jako méně zajímavý oproti např. loňskému ročníku. Ovšem velkým plus je např. nepříliš velká cena za vstupenky a také nevelká vzdálenost Ostravy od Karviné a okolních měst a vesnic.

ANIMALfest

Hlavními hvězdami letního rockového festivalu Hey! ANIMALfest 2007, který se uskuteční 21. července od 11.00 hodin v oblíbeném areálu Lodičky v Karviné-Fryštátě, budou kapely Doga a Rybičky 48. Akce, která volně navazuje na dnes již bývalý KOKAfest, přivítá rovněž další zajímavé kapely – electro rockery Dark Gamballe, polské ska-punkové Skampararas, karvinské electro metalisty Galactic Industry, gothic rockery Greedy Invalid, dále vystoupí formace Hyperion, Rhodian, Deaf 99, Euthanasia, Štáb ZS-CO, Final Fiction a Tonic. Vstupné: na místě 200 Kč, v předprodeji 150 Kč (předprodej od 25. června). Počet vstupenek bude vzhledem ke kapacitě areálu omezen!

Názor autora: Myslím, že půjde o pořádný, nejen pouze rockový festival, který určitě bude stát za návštěvu. Pokud si ještě vzpomínáte na ex-Kokafest, tak podle informací, že půjde o fesťák volně navazující na tuto akci, usuzuji, že půjde o kvalitní hudební událost. Škoda jen, že kapacita festivalu je omezena a mohlo by se stát, že nezbydou pro všechny správné rockery lístky.:-(

Brutal Assault

Teď z trošku tvrdšího soudku. Brutal Assault se letos uskuteční v měsíci srpnu, konkrétně ve dnech 9. – 11.8. Účinkovat letos budou Aborted, All That Remains, By Night, Depresy, Dagoba, Enslaved, Gorerotted, Katatonia, Red Harvest, Root, Soulfly, atd. Na festival se můžete vydat do Jaroměře a pokud už nemáte lístky z předprodeje za 666 nebo 800 Kč, přichystejte si částku 1000 Kč, kterou vysolíte na místě.

Názor autora: Pokud máte rádi opravdu tvrdou hudbu, tento festival rozhodně nevynechejte, odvezete si zážitek, který bude stát zato. V opačném případě nedoporučuji.:-)

Dokořán

Dalším z multižánrových festivalů je karvinský festival Dokořán, který iniciativa Dokořán naplánovala na období 31.8. – 1.9. Uslyšíme kapely Veselá zubatá, Imodium, Toxique, !On, U-Prag, AllSKApones, Sakumprásk, LuS3, Apatheia, Boycott. Kromě 4 hudebních scén festival nabídne 3 doprovodné scény. Důležité – vstupné je dobrovolné!

Názor autora: Druhý a zároveň poslední festival konající se toto léto v Karviné – Karviňáci to mají blízko, moc to nestojí, poslechnou si pohodovou muziku… :-) Konec léta tedy bude stát zato!:-)

Noc plná hvězd Rock for People Masters of Rock Colours of Ostrava
ANIMALfest Brutal Assault Dokořán

 

nahoru | permalink

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.