Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je středa 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.

Všechny články

Počítače v knihovně zavirovány

Počítačová síť v knihovně je masivně zahlcena viry. Na jednom z compů jich bylo detekováno až 14 (!!!).

V pondělí v 10 hodin AVG našlo první virus, kolem 14:00 jich bylo ohlášeno hned několik. Dnes nebylo možné dostat se na Net.

Vše je připisováno \„pajacům\“ (zjm. z tercie), kteří v prostorách knihovny neustále pobíhají, přičemž využijí každou příležitost strčit do počítačů své diskety a naládovat je jednoduchými, z internetu staženými, hrami. Jak se nyní ukazuje, může být i tato jejich činnost nebezpečná ;o). Své názory ohledně teoretické škodlivosti \„prcků\“ směřujte na fórum!

Další krádež

8.9. 2003 se u nás na škole stala další krádež. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Institut vždělávání Sokrates

Spíše pro maturitní ročníky. Pokud vás, stejně jako mě, přespřílíš nezaujala prezentace zástupce institutu vzdělávání Sokrates dnes v jídelně, možná jste se rozhodli zavítat na jejich webové stránky. Pak jste asi taky zjistili, jak jsou hodně nepoužitelné. Otevírají se v několika oknech malých rozměrů, mají nesmyslné ovládání a pokud nemáte nainstalován Flash, NIC se nedozvíte. Třešničkou na dortu je červené písmo na modrém pozadí. Arogantně na mě působil už pán v jídelně, web tomu nasadil korunu. Co jsem na stránkách hledal, jsem se štěstím našel, takže to můžete taky zkusit.

Oslavy 50. výročí založení školy

Vedení školy zahajuje masivní kampaň informující o blížících se oslavách 50. výročí založení Gymnázia v Karviné. V regionálním tisku, v rádiích i na internetu budou zveřejňovány upoutávky na blížící se akci. Brzy si budete moci přečíst program akademie i v autobusech ČSAD.

V průběhu oslav se budou prodávat almanachy, tašky potištěné znakem gymnázia a CD s nahrávkami našich talentovaných spolustudentů. Ve vestibulu příchozí uvítají Křeni, budou vystaveny dobové fotografie ústavu a promítána videonahrávka s … no nechte se překvapit ;o).

Celý průběh oslav je podrobně rozepsán na oficiální pozvánce: …

V Carrefouru vás čeká tak akorát pěst do zubů

O tomhle se přesvědčili lidé, jež na českém internetu vystupují pod přezdívkami , DarkMaster a Kostěj. DarkMaster za to, že fotil, byl odvlečen do ústraní a shozen na zem a dostal několik kopanců. Kostěj se s novinářským průkazem v ruce zeptal, jestli si může vyfotil recepci. Za pár minut už s ním cloumal zřízenec ochranky, mával mu před obličejem pěstí řvaje \„Rozbiju ti hubu, hajzle!\“, pak byl zatažen do míst, kde ho…

Názory na stávku učitelů

Jako každý rok se desetitisíce školáků a studentů těšilo (nebo \„těšilo\“) na začátek školy prvního září. Mnozí z nich ale zůstali doma – učitelské odbory vyhlásily na tento den výstražnou stávku. V našem kraji (podle odborářských informací vydaných před stávkou) mělo zůstat uzavřeno 120 škol ze 160. Našemu gymnáziu se stávka vyhla, což ve svém projevu okomentoval i RNDr. Vévoda…

Američané vzkřišují Husajnovu tajnou službu

Pozice G. Bushe jr každým dnem slábne. Dvě třetiny američanů považují náklady na provoz okupačních vojsk za příliš vysoké. Přitom vojenští specialisté tvrdí, že na udržení pořádku v oblasti by bylo potřeba 500 000 vojáků. V době, kdy se většina voličů staví proti setrvání Bushe v prezidentském křesle na další období, se vyslání posil stává nemyslitelným. A tak se Bílý dům rozhodl pro až neuvěřitelný krok – pro obnovení Husajnovy tajné policie Da\'irat al Mukhabarat al Amah , zkráceně Mukhabarat.

Tak a je to tu zas, ale co vlastně?

Ve středu 27.8. jsme byli na výzvědy, co se dějě v naší školičce, a pan profesor Kučera mi poskytl ty nejčerstvější informace…máme se na co těšit??

Jyxo a Google o nás vědí

V poslední době se díky technickému vylepšení náš web dostal pod pořádný dohled světově nejlepšího fulltextového vyhledávače Google, kde po zadání dotazu \„saturn\“ na české stránky jsme na třetím místě.

Hlavní úspěch je ale na nejlepším českém vyhledávači Jyxo, tam nás najdete po zadání dotazu \„saturn\“ hned na prvním místě. Proto jsem taky Vyhledávání na těchto stránkách přesměroval na Jyxo. Ono totiž skloňuje, časuje a ohýbá podle slovníků a vyhledává ve všech podstránkách, takže toho najdete mnohem více než dřív.

Columbia půl roku poté

<img src=\„obrazky/bal_co­lumbia.jpg\“ alt=\„Logo Columbia\“> Věnováno památce odvážné posádky raketoplánu Columbia1. únor 2003…

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.