Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je úterý 18. června 2024, svátek má Milan, zítra Leoš.

Všechny články

Trest smrti – 1. část

Ve více než polovině zemí světa, včetně většiny evropských států, je trest smrti zakázán. Průzkumy veřejného mínění však jasně ukazují, že občané jsou jiného názoru. Podle nejnovějších údajů z Velké Británie požadují obnovení trestu smrti 72% občanů. Podobná situace je ve Francii i dalších zemích. Britští zákonodárci, ovšem jakékoliv pokusy o obnovení trestu smrti, který byl zrušen v roce 1965, odmítají.

Křtíme básnickou sbírku!

Možná jste již zaslechli, že student našeho gymnázia vydal svou sbírku básní. Čtěte víc…

Opravena chyba posílání článků

Několik týdnů byla na stránce pro poslání článku na Saturn chyba a články, které jste se nám někteří snažili odeslat, nedorazily. Zaznamenali jsme některé vaše pokusy nám nějaké články zaslat a budeme velmi rádi, pokud to zopakujete. Teď už bude určitě vše bez problémů. Chyba je opravena, za veškeré komplikace se velmi omlouvám.

Student prváku terčem výhružek

Před několika týdny byl student prváku na cestě ze školy inzultován cikánem po té, kdy se ho přesila snědých spoluobčanů snažila vyprovokovat k útoku. Včera, když si šel o přestávce koupit svačinu, mu další člen menšiny oznámil, že \„…si na něj po škole počkají.\“

Útoky mladistvých obyvatel \„ghetta\“ rozhodně nejsou ojedinělou záležitostí. Přestože policie zvýší hlídkovou činnost v okolí školy, z vlastní zkušenosti doporučujeme pohybovat se touto částí města ve skupině.

Na snahy o vyprovokování útoků nereagujte, ve většině případů čekají \„za rohem\“ další \„posily\“ agresora.

Pravdomluvec exkluzivně pro Saturn

Diskuzní fórum je čtenáři nejoblíbenější částí našeho webu a osoba s přezdívkami Pravdomluvec, gNOSse nebo Rota Nazdar! je jeho nejvěrnějším pisálkem. Co mi v oficiálním rozhovoru pro Saturn o sobě prozradil, co si myslí o svých příspěvcích a co vzkazuje čtenářům, se dočtete právě zde.

Jen je mlaťte, ať se bojí – opět

Máme tady další Velikonoce… Neoficiálně \„svátky jara\“ nebo taky \„jediný den v roce, kdy chlapi můžou mlátit ženské.\“

Dohra košíkového zápasu

Ještě to není ani týden, co maturanti de facto vyhráli basketbalové utkání. Můj článek Kodrator – masakr na karviské střední během této doby stačil trhnout rekordy čtenosti. Zdá se, že má radikální snaha nikomu nepodlézat byla přespříliš úspěšná (taky je možné, že je článek zcela „mimo“). Kantoři v podstatě celý průběh zápasu, jak jsem ho vylíčil já, popírají, tvrdí, že za všechno špatné v zápase můžou maturanti, zatímco maturanti mi kydají na hlavu hnůj, tvrdíc, že jsem to napsal příliš prokantorsky, a do toho všeho ještě Dwaihir dodává, že množství faulů a průběh zápasu byl basketbalu přiměřený.

Bezkonkurenčně „nejlepší“ jsou pře s nespokojenými kantory a maturanty, kdy po několika minutách zjišťuji, že vlastně článek ani nečetli, nýbrž „od toho a toho slyšeli…“ A vrcholem je disinterpretace pádu Michala Dudka, kterého nejmenovaný školní funkcionář oslovil: „Ukaž těch 14 stehů na hlavě… vždyť na Saturnu psali, že jsi skoro mrtvý…“ Typické je, že nejméně kritiky slyším od diváků (ti nikoho nefaulovali, nikým faulováni nebyli, nenapřahovali se k ráně pěstí…).

Článek měnit nebudu. Ale pokud někdo nesouhlasí s mým popisem událostí (a jsou jich nejmíň 2 tucty – týmy maturantů a kantorů), pak může poslat svou recenzi utkání. Ať se čtenáři konečně dozví, která je ta „jediná správná“ verze. Článek můžete poslat pomocí formuláře nebo mejlem.

Maturitní slohovka

Tato témata měli maturanti na výběr při psaní slohové práce:

  • Stanu se milionářem? (fejeton)
  • Terorismus ve světě (úvaha)
  • Čechy krásné, Čechy mé (reportáž)
  • Nelíbí se mi, že… (volný slohový útvar)
Co byste si vybrali Vy? Piště<a href=\„http:/­/saturn.aktual­ne.cz/index.php?mid=fo­rum\“ title=\„Fórum Saturnu, špičky mezi českými studentskými zpravodajskými weby\“> do fóra!

Parašutistický výcvik

Znáte klip Sunset /Bird of Prey/ od Fatboy Slima? Jak tam takový týpek přijde k letadlu, jeho euforický výraz ve tváři, nadšení v očích, když stoupá k nebesům? A když se po nepěkné vzpomínce na Vietnam katapultuje a užívá si volný pád? Taky jste si říkali, že byste to jednou chtěli zkusit? Udělat \„hop\“ a bezstarostně padat k zemi bržděni padákem…

\

Pokud je tohle právě Váš případ, pak si přečtěte pár informací Paraklubu Hranice.

Plíce planety

Odedávna žil člověk v rovnováze s deštným pralesem. Ani první zemědělci nebyli zpočátku na obtíž pralesům. Ovšem v současnosti si člověk tuto divokou džungli podmaňuje. Deštný prales je obrovský ekosystém, který je ve velkém nebezpečí!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.