Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je středa 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.

Všechny články

České školství

Na Britských listech se rozvinula zajímavá diskuze o českém školství. Předně je třeba zdůraznit, že Gadžo k tomuto tématu publikoval na Britských listech taktéž svůj názor – a to ve článku Dobré učitele je nutno zaplatit. Posléze vyšly i další reakce, ke kterým jsem se vyjádřil i já a to ve článku Není fér svádět vinu na studenty. Ve zbytku tohoto článku najdete souhrn všech doposud publikovaných příspěvků na toto téma (řazeno chronologicky). Díky diskuzím tady na Saturnu máte i vy, čtenáři, prostor se k tomuto vyjádřit.

Přednáška o studiu informatiky

Pokud chcete studovat informatiku, pak právě pro Vás je určena přednáška o tomto oboru na VUT v Brně. Uskuteční se ve čtvrtek 8. ledna.

Přednášku povede bývalý student našeho gymnázia Vlastimil Kaluža (ti starší si možná pamatují, jak před nějakými zhruba 6 roky obohatil přestávky pirátským vysíláním školního rozhlasu :o)

Vymřou Češi?

Jestlipak jste si už všimli, že nás, Čechů, ubývá? Ne? Statistiky na nás chrlí výstražná čísla. Za takových 50 let snad Češi, jako národ, vymřou. Naše řady se pomalu, ale jistě zužují. Již za pár let by mělo být nás, nefalšovaných Čechů, o pár tisíců méně! Proč?

Saturn…čumte taky na oblohu :)

Kolik toho o Saturnu víte? Jak vypadá, kde ho na obloze najdete?

Šťastné a veselé!

<p class=\„nastred\“ style=\„margin: 0\“>Klidné prožití vánočních svátků, pohodu, štěstí, přátelství lidí kolem a šťastné vykročení do nového roku

přejou Saturňáci

Vánoce jsou opět tady

Napadlo mě, že bych mohl spatlat něco o Vánocích. Dospěl jsem k tomu, když v televizi byla anketa, jestli lidi vědí, proč se Vánoce \„slaví\“. Samozřejmě to nikdo nevěděl! A jelikož my máme být ta \„elita národa\“, řek jsem si, že pokud jsme stejná banda nevzdělaných blbců, jako ti dotázání......no potěš koště!

Nezastavitelní ze Saturnu

Možná jste si všimli výzvy visící na veřejné nástěnce.

Tak tedy tady je naše odpověd pro anonymní autory papíru \„Řekněte NE Saturnu!\“

<img src=\„obrazky/un­stopp-s.jpg\“ alt=\„Saturn Unstoppable!\“> Klikněte pro celý obrázek

Taky divný sen…

Každému z nás se občas sny zdají. Veselé, smutné… Některé jsou opravdu divné…

Saddám Husajn dopaden

V sobotu byl dopaden Saddám Husajn.

<img src=\„obrazky/sad­damcaptured.jpg\“ alt=\„Listové eso – Saddam captured\“>Poslední update: 17/12/03: Saddám Husajn nespolupracuje / Gerila tvrdí, že boj je namířen proti okupantům bez ohledu na Saddáma

Ohlédnutí za stužkováky 2003

Konec letošního roku s sebou přinesl tradiční stužkovací večírky…

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.