Saturn

Studentský zpravodajský web

Dnes je středa 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.

Všechny články

Kde najít : Referáty, seminárky, čtenářské deníky

Sepsal jsem první část trojdílné série článků, která by vám měla pomoci při začátcích vyhledávání informací týkajících se současného a budoucího studia. V krátkosti vám uvedu nejznámější internetové adresy nejprve co se týče zdrojů podkladů pro seminární práce, referáty, čtenářské deníky a shánění doučování, druhý díl by vám měl dopomoci při shánění brgád přes internet a v třetím dílu to budou různé stránky, které pomou přípravě na maturitu a s výběrem <abbr title=\„Vysoká škola\“>VŠ.

Legalise it [marijuana] now ! (???)

 – tak toto o uplynulém víkendu požadovaly tisíce lidí po celém světě u příležitosti <abbr title=\„Milion Marijuana March\“>MMM 2003.

Tento článek nebyl vytvořen a zveřejněn za účelem propagace marihuany ani jiných drog. Cokoliv by nasvědčovalo o opaku, je pouze Vaší osobní iluzí či halucinací. Autor v článku neměl záměr nikterak porušit zákon pro zákaz propagace nedovolených omamných a psychotropních látek a jedů.

<img src=\„obrazky/g_trav­ka5.gif\“ alt=\„Lísteček konopí se prochází po silnici a je mu fajn\“>

Snad v článku najdete něco, co ještě o travce nevíte…

Nová sekce Od Čtenářů

Rozhodli jsme se zprovoznit novou sekci Saturnu zejména pro ty, kteří dostanou námět na dobrý článek, jenž by mohl oslovit další čtenáře, a při tom nechtějí být stálými členy redakce Saturnu.

Jak je v hotnews napsáno už měsíc, novým redaktorům se nebráníme, nicméně chápeme, že ne každý chce být Saturňákem.

Článek může být na jakékoliv téma z jakékoliv oblasti. Kritéria jsou dva:

  1. měl by mít předpoklad pro zaujetí čtenářů Saturnu;
  2. autor se musí podepsat svým pravým jménem (nápověda je v rodném listu :). Toto jméno nemusí být zveřejněno, nicméně je nezbytné, aby za údaje v článku uvedené někdo ručil.

Streetball 2003

\„Chlapci ze 4.B\“ pořádají v pátek po škole turnaj tříčlenných družstev. Zůčastnit se můžou i čtyřčlenné dívčí osádky. Zápisné činí 60 kč na tým, vítěz bere celý bank.

Přihlásit se můžete u \„chlapců ze 4.B\“ do pátku do 14:00.

U garáží je uklizeno!

Zajímá Vás, co všechno se dá najít v trávě kousek za gymplem? Pak si přečtěte článek věnovaný pátečnímu úklidu okolí školy.

Modrá voda Rak 1

Důchodkyně: \„To vás tady nechají tahat takové svinstvo!?\“ Já: \„No, to víte…\“ Důchodkyně: \„Tak to by teda za komunistů děckam neurobili\“

Bylo nás sedm. A Sedlář.

Charta proti dětskému kuřáctví

Co je platný školský systém, ze kterého vychází polovina narkomanů? Tabákový průmysl naprosto znehodnocuje výchovnou a odbornou práci veškerých učitelů, lidí pracujících ve školství. Stát musí mít zákonný nástroj k odebírání tabákové drogy dětem! Pomozte alespoň podpisem. 

Tak těmito slovy začíná Charta proti dětskému kuřáctví. Na vyšším gymnáziu je podle mého odhadu 1/3 pravidelných kuřáků, celospolečensky tvoří kuřáci až 50% mládeže…

<img src=\„obrazky/de­tatkokuri.gif\“ alt=\„Průměrný věk, kdy děti začínají kouřit, je 12 let (!)\“>

Změny ve školní jídelně!

Po velmi vstřícné diskuzi Studentské rady s novou paní vedoucí je tu několik vesměs dobrých zpráv pro všechny gymplácké jedlíky. Více v sekci článků SR!

Další krádež

V pondělí v době mezi 13:35 – 13:50 neznámý zloděj ukradl z aktovky položené na polici před bufetem mobil. Dále \„pročesal\“ další minimálně 1 tašku, ale zřejmě už nic nezcizil.

Vše se odehrálo během dozoru p. Strakoše, který si údajně žádné podezřelé činnosti nevšiml, nicméně podle našich informací se na minimálně krátkou chvíli z místa činu vzdálil. Celá záležitost byla předána do šetření PČR – pokud jste si všimli nějakého podezřelého chování, pak to oznamte vedení školy, policii, nebo třeba nám mejlem (můžete i anonymně).

Stejně jako v případě zcizených kol existuje důvodné podezření, že se na těchto zločinech podílel(a) student(ka), nebo někdo jinak se školou spjatý.

V tomto případě nemá poškozená nárok na náhradu, protože mobil nebyl řádně zajištěn, nicméně i pokud by byl zamčený ve skříňce, tak jeho náhrada (jakožto věci nepotřebné a nesouvisející s výukou) není jistá.

Dávejte si pozor na své osobní věci. Případné podezřele se chovající osoby okamžitě nahlaste – je to nejen morální, ale i zákonná povinnost.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Hledání

Stručně

  • Saturn odešel na zasloužený odpočinek. Vzpomínejte na něj tak, jak vám zůstal v paměti.
    Nezapomeneme!
 

Původní engine: Jan Raszyk; Webmaster: Michal Wiglasz;

© 2002 — 2009: Všechna práva vyhrazena, šíření veškerého obsahu bez souhlasu redakce zakázáno.